З чого складається процес обробки фотографій

Як тільки ви починаєте серйозно захоплюватися фотографією, вам все частіше доводиться обробляти отримані знімки. З практикою у кожного фотографа виробляється свій стиль в обробці. процес обробки фотографій/

Спочатку ви просто вчіться якимось базовим речам: як висвітлити або затемнити фотографію, як обробити шкіру або поміняти кольори і ін. Як тільки освоєно більшість базових функцій обробки фотографій , починається найцікавіше — їх комбінування для того, щоб надати певний вид фотографій.

Практична порада для новачків

Якщо ви тільки недавно почали займатися обробкою фотографій і толком не знаєте, що ви хочете побачити на фото після обробки в фотошопі або Лайтрум, я раджу знайти уроки по обробці і просто повторювати все, що вам показують.

Добре, якщо це буде урок «від і до» — весь цикл обробки фотографії від конвертації з RAW до кінцевої ретуші і корекції в Photoshop. Дуже важливе застереження — вибирайте тільки ті уроки, в яких вам подобається кінцевий результат!

За рахунок методичного повторення ви навчитеся поводитися з основними інструментами, комбінувати різні техніки для досягнення бажаного результату. Як то кажуть, повторення — мати навчання. Після численних повторень чийсь чужий обробки ви поступово зрозумієте, що вам подобається, а що ні.

В кінцевому рахунку з годинником практики у вас виробиться свій робочий процес по обробці фотографій в Lightroom, Photoshop або інших графічних редакторах на ваш розсуд.

 

Розбиваємо обробку на етапи

Іноді дуже легко захопитися творчим процесом і непомітно витратити годинник на обробку фотографії. Якщо ви це робите для задоволення, нічого страшного. Але якщо через ночей проведених в Photoshop ви недосипаєте, тому що «ще вчора» потрібно було віддати фотографії клієнту, то так довго не протягнути.

Мені на перших порах дуже допомагав певний алгоритм обробки , який я сама для себе виробила. Він не тільки дозволяє заощадити час, а й допомагає не заплутатися і не забути якісь важливі моменти.

Так як я фотографую в основному портрети, то і мій процес обробки розрахований на фотографії із зображенням людей. Наводжу основні етапи:

1. Копіюємо фотографії з карти пам’яті на жорсткий диск, імпортуємо файли в каталог Lightroom

2. У Lightroom помічаємо чорними прапорцями браковані кадри, які відразу ж видаляємо.

3. Білими прапорцями в Lightroom помічаємо особливо сподобалися кадри — кандидати на обробку.
screen-shot-2014-10-30-at-9-30-54-am1

 

4. У Lightroom робимо пакетну обробку серії — коригуємо базові настройки по тонам і квітам і переносимо їх на фотографії з серії, зняті з однаковими настройками. Таким чином по черзі коригуємо кожну групу фотографій.

screen-shot-2014-10-30-at-9-30-16-am1

 

5. Як тільки вся серія приведена до якогось спільного виду, переходимо до обробки в Photoshop обраних кадрів. Фотографії з Lightroom для подальшої обробки в фотошопі я  експортується в форматі TIFF (можете також вибирати PSD ), колірний простір RGB, 300 dpi  для максимального збереження якості і глибини кольору. Для економії місця на диску я вибираю глибину кольору 8 bit .

В одиничних випадках, якщо має бути серйозна глибока обробка, вибираю глибину кольору 16 bit — здорово зберігає рівномірність розтяжки в кольорах і тонах.

screen-shot-2014-10-30-at-9-31-16-am1screen-shot-2014-10-30-at-9-31-38-am1

 

6. Відкриваємо фотографію в Photoshop . Я відразу ж дублюю шар, для того щоб працювати на новому шарі і зберегти исходник.

Алгоритм обробки портретної фотографії в Photoshop:

1. «Чистка» фотографії

— видалення відволікаючих елементів (зайві предмети на задньому плані, плями на одязі, розпатлані пасма волосся та ін)

— чистка шкіри — видалення прищів, згладжування зморшок, якщо потрібно згладжування шкіри фільтром Portraiture

2. Dodge & Burn — Техніка висветленія і затемнення, яка розставляє акценти на фотографії, надає об’ємність. Застосовувати за бажанням, кількість Dodge & Burn залежить від вашого особистого переваги і смаку.

screen-shot-2014-10-30-at-9-39-22-am1

3. Зміна пропорцій , якщо потрібно (Удлінняется ноги за допомогою Трансформації нижній частині зображення, прибираємо зайві кілограми і вирівнюємо пропорції за допомогою фільтра Liquify (Пластика)). Не завжди це доречно, тому намагайтеся дотримуватися міри.

4. Робота з тоном — затемнення і висвітлення окремих областей фотографії за допомогою Кривих Curves і Рівнів Levels, виньетирование. Я зазвичай працюю на окремих коригувальних шарах і за допомогою маски контролюю, на яких ділянках фотографії потрібно внести зміни.

screen-shot-2014-10-30-at-9-40-01-amscreen-shot-2014-10-30-at-9-42-02-amscreen-shot-2014-10-30-at-9-42-42-am

5. Корекція в усьому її різноманітті — додавання кольорового контрасту за допомогою Колірного Балансу Color Balance, робота по окремим колірних каналах в Selective Color Вибірковий Колір,

коригування колірної насиченості за допомогою Hue / Saturation, тонування за допомогою градієнтів і Solid Color Чистий Колір. Також на цьому етапі можна пограти з фільтрами плагіна Color Efex Pro.

Якщо ви точно знаєте, як повинна виглядати фотографія після обробки (наприклад яскрава соковита контрастна, або навпаки з приглушеними кольорами, витриманими в одній колірній гамі), тоді вам простіше.

Залишається лише підібрати поєднання різних інструментів Photoshop, які допоможуть домогтися потрібного результату.

Якщо ж ви толком не знаєте, що хочете отримати, підійдіть до обробки творчо — пробуйте різні інструменти, техніки і прийоми. Видаляйте невдалі варіанти обробки і залишайте ті верстви і настройки, які вам подобаються.

screen-shot-2014-10-30-at-9-43-50-am1screen-shot-2014-10-30-at-9-44-25-am1
6. Підвищення різкості за допомогою фільтра Smart Sharpen Розумна різкість або Sharpen Mask Маска різкості. Раніше я підвищувала різкість для кожної фотографії, тому що мене так навчили. Зараз роблю це в одиничних випадках.

Потрібно розуміти, що все дуже залежить від того, на який об’єктив ви фотографуєте. Звичайно чим краще і дорожче ваш об’єктив, тим вища його роздільна здатність і різкіше фотографії. Відповідно, робити і так вже різкі знімки ще різкіше не потрібно.

7. Збереження в JPEG , підготовка фотографій до публікації в інтернеті або до друку. Для публікації онлайн я зазвичай стискаю зображення до розмірі 1000 px по довшій стороні і 72 dpi, колірне простір sRGB. Це найлегше робити за допомогою Розмір Зображення Image Size, а потім — Зберегти для веб (Save for web). Для друку — зберігаю повнорозмірну фотографію в JPEG з дозволом 300 dpi.

screen-shot-2014-10-30-at-9-45-55-am1 screen-shot-2014-10-30-at-9-46-36-am1

8. Для економії місця на жорсткому диску я намагаюся звести до мінімуму кількість шарів в кінцевому файлі TIFF або PSD . Якщо ви точно знаєте, що не будете вносити ніякі зміни, можна взагалі злити всі шари.

Це лише приблизна послідовність дій при обробці портретних фотографій. Якщо вам цікаво, що саме і як я роблю на кожному етапі, пишіть свої питання та побажання в коментарях. Я буду планувати випуск статей по обробці фотографій. А поки можете подивитися вільний графік по обробці

Хороших вам знімків!