У цій статті я розповім, як була зроблена фотографія, яку ви бачите зліва від тексту.
Насправді немає нічого складного. Як знімати бризки води в домашніх умовах.
У мене немає своєї студії, спеціальних фонів і освітлювальних приладів.IMG_9815-web1 [1]
Все, що вам знадобиться для фотозйомки бризок, це дзеркальний фотоапарат, штатив і зовнішній спалах з ручним режимом управління.
Все інше — підручні матеріали.
P10000241 [1]

Отже, давайте складемо список реквізиту, який я використовувала в цій зйомці:

— дзеркальна камера Canon 450D і об’єктив з можливістю настройки ручного фокусування (у мене Canon 50 mm f1.8);

— штатив для фотоапарата;

— зовнішній спалах (у мене Canon 580 EX);

— Радиосинхронизатор для управління зовнішнім спалахом (не обов’язково), я використовую Yongnuo RF-602TX;

— акваріум на 12 літрів (згодиться будь-який, в залежності від розміру об’єкта зйомки);

— болгарський перець з сусіднього супермаркету (найкрасивіший);

— коробка з-під графічного планшета Wacoom (чорна зсередини) в якості фону;

— ганчірка з мікрофібри для швидкого видалення бризок з фону і стінок акваріума;

— поліетиленові пакети для захисту техніки від бризок.

Для початку підготуйте поверхню столу, куди ви будете встановлювати акваріум. Я використовувала щільний картон в якості підстилки під акваріум, щоб захистити стільницю від бризок води . Заодно білий картон послужив в ролі відбивача світла від дна акваріума, що створило ефект підсвічування знизу.

P1000025 [1]Тепер наповніть акваріум водою приблизно наполовину і встановіть його на стіл, не дуже далеко від стіни. Ззаду розміщуємо фон. Я рекомендую знімати бризки води на темному тлі (чорному, темно-синьому, темно-зеленому), тому що яскраві відблиски на краплях води відмінно контрастують з темним тлом.

Я використовувала чорну коробку. Щоб закріпити її в вертикальному положенні, я просто прикріпила її на скотч до стіни. Слідкуйте за тим, щоб скотч не потрапив в кадр, інакше він буде бликовать і псувати фон.

Тепер встановлюємо фотоапарат на штатив і регулюємо висоту так, щоб весь кадр займав акваріум. Краще відразу відкадрувати побільше і прибрати зайві деталі (стіни, стіл). Якщо ви використовуєте кутовий об’єктив, встановіть на ньому фокусна відстань 50-55 мм. Я використовувала об’єктив з фіксованою фокусною відстанню 50 мм, світлосилою 1.8. Він дає відмінну різкість.

P1000026 [1]Найкраще в таких умовах знімати бризки води на об’єктиви з фокусною відстанню 50-70 мм. Досить довге фокусна відстань дозволить уникнути спотворення пропорцій, але СОТ же час дозволить поставити фотоапарат досить близько до предмету зйомки, щоб ви самостійно змогли натискати на кнопку спуску. Щоб знімати на довгофокусний об’єктив, вам необхідно придбати пристрій дистанційного керування спуском (проводове або бездротове).

P1000030 [1]Отже, ми скомпонували кадр так, як нам подобається. Вирівняли висоту штатива, зафіксували камеру. Тепер перейдіть в ручний режим зйомки і виставте параметри експозиції: діафрагма f = 11, витримка 1/160, iso 200.

 

 

P1000034 [1]P1000031 [1]Помістіть спалах в напрямку, протилежному світлі з вікна. Так, щоб її імпульс потрапляв і під і над рівнем води. Переведіть спалах в мануальний режим і встановіть мінімальне значення потужності (1/64 або 1/128). Це допоможе створити короткий світловий імпульс, який і заморозить бризки води на фотографії. Якщо у вас немає синхронізатора, переведіть зовнішній спалах в режим відомий спалах (Slave) для синхронізації по світловому імпульсу від вбудованого спалаху вашого фотоапарата.

P1000032 [1]Не забудьте захистити спалах від води, загорнувши її в прозорий целофановий пакет.

Тепер помістіть об’єкт зйомки (в моєму випадку — болгарський перець) на поверхню води в центр кадру. У режимі автофокусування наведіть фокус на перець, наполовину натиснувши кнопку спуску. Можна зробити і тестовий кадр. Після цього переведіть об’єктив в режим ручного фокусування і нічого не переставляти.

Отже, у нас все готово. Спробуйте зробити тестовий кадр, щоб оцінити експозицію. Скорегуйте параметри експозиції, щоб отримати нормальну освітленість на знімку. Чи не виставляйте значення витримки коротше значення, необхідного для синхронізації із спалахом (в моєму випадку — 1/160), і не відкривайте діафрагму більше f = 11, щоб отримати різкі бризки.

P1000019 [1]Тепер встаньте збоку від камери так, щоб не загороджувати спалах. Підніміть перець над водою і відпустіть його в воду так, щоб вийшли бризки. У момент кидка іншою рукою натисніть на кнопку спуска на фотоапараті. Оцініть результат і скоректуйте положення спалаху, інтенсивність бризок, кадрування. При необхідності скорегуйте композицію в кадрі. Не забувайте наводити фокус при кожній зміні відстані до об’єкта зйомки!
Тепер продовжуйте знімати, поки не отримаєте очікуваний результат!

IMG_9797-web [1]

Хороших вам знімків!

Також дивіться відмінний видеоурок по заморожуванню бризок води за допомогою двох зовнішніх спалахів:

І ще видеоурок про так, як сфотографувати бризки води без спалахів :