Digital-Photography-Studio2-300x199 [1]Я не можу дати вам конкретну пораду, що знімати і як знімати. Більш того, я навіть не можу відповісти на питання: «Як мені знайти свій стиль, свій напрямок у фотографії?» . Тому що тільки ви самі зможете зрозуміти, до чого більше лежить душа — художня, рекламна або репортажна фотографія.
У цій статті я всього лише розповім про основні напрямки в професійній фотографіїі приведу приклади, що дають уявлення про кожного з напрямків. Сподіваюся, цей матеріал допоможе вам розвинути власне бачення світу через об’єктив фотокамери.

Я змогла виділити наступні основні напрямки професійної фотографії :

  1. Фотожурналістика (газети, журнали, інтернет-видання)
  2. Зйомка живої природи
  3. спортивна фотографія
  4. Наукова та технічна фотографія (аерофотозйомка, макрозйомка наукових досліджень і т.п.)
  5. рекламна фотографія
  6. стічна фотографія
  7. Fashion фотографія
  8. Художня фотографія (пейзажна зйомка, портретна зйомка)
  9. Весільна фотографія
  10. Дитячі та сімейна фотографія

Скажу відразу, що розподіл абсолютно умовне, багато напрямків перегукуються між собою, а також можуть поєднуватися в роботах конкретного фотографа. Наприклад, весільна фотографія поєднує в собі репортаж, портретну і художню фотографію, але в той же час її не можна не виділити в окремий напрям.

Також в цій стаття я не буду торкатися питання комерційної та некомерційної зйомки. Будемо виходити з концепції фотографії, з ідейного змісту знімків.

Фотожурналістика як напрям у фотографії.

60864-318x212-PhotojournalismEthics-300x200 [1]Одне з основних призначень фотографії — запам’ятовувати момент, який збережеться на століття у вигляді знімка. Це може бути звичайна побутова сцена або визначна подія в історії людства — і те, і інше має цінність для майбутніх поколінь. Це наша історія, і вона повинна бути правдивою.

Саме на таких принципах — правдивість(об’єктивність), конкретна тимчасова приналежність знімків і репрезентативністькадрів (відображення цілої історії в одному кадрі або в серії фотографій) — базується сучасна фотожурналістика .

Серед більш вузьких напрямків фотожурналістики можна виділити:

— новинний фотографію: швидке отримання зображень, які дають уявлення про конкретну подію в світі, яке відбувається тут і зараз. Новинні фотографії за хвилини поширюються в ЗМІ та інтернеті.

— Класичний репортаж з місця подій: зазвичай має на увазі серію знімків, на яких показується хід розвитку конкретної події. Така серія може або показувати події в хронологічному порядку, або показувати конкретну подію в різних боків, з різних точок зору.

— Документальну фотографію : ціла серія авторських знімків, знятих в конкретний часовий період, в центрі подій. Така серія може бути сильніше розтягнута в часі, але зобов’язана відображати стан речей, що склався в конкретний період часу. Авторська документальна фотографія може показувати погляд фотографа на те, що відбувається навколо. Документальна фотографія створює цілісне враження про події та атмосфері, що мають місце в обраний часовий проміжок.

Особливості професії фотожурналіста:

— завжди перебувати в центрі подій (війни, страйки, епідемії, політичні хвилювання, стихійні лиха — це робоче місце фотожурналіста);

— багато подорожувати, щоб опинитися в потрібний час в потрібному місці;

— вміти швидко реагувати на те, що відбувається навколо;

— мати нестандартний погляд на речі, знаходити незвичайне в повсякденному житті.

Нижче ви можете ознайомитися з роботами двох визнаних майстрів в галузі фотожурналістики — французького фотографа Анрі Картьє-Брессона (1908-2004гг.)

Зйомка живої природи.

andrey-kamenev [1]Найяскравішим прикладом роботи в цьому напрямку можуть служити роботи фотографів видавництва National Geographic — провідного журналу про природу, географію і подорожах. Основний принцип цього напрямку — показати красу навколишньої природи. При цьому фотографії живої природи можуть містити в собі проблематику або просто бути зображенням конкретного природного явища.

Вужчими напрямками зйомки живої природи є:

— портрети диких тварин;
— макрозйомка природних явищ або невеликих тварин (наприклад, комах);

— пейзажна фотографія живої природи;

— репортажна фотографія про життя дикої природи;

— підводна зйомка і т.д.

Особливості професії:

— робоче місце — дика природа, часом доводиться подорожувати і виживати в незаселених зонах;

— потрібно любити природу і вивчати особливості природних явищ, поведінки тварин і т.д., щоб зробити кращі кадри в потрібний момент;

— потрібно вміти «сидіти в засідці» і вичікувати в будь-яких погодних умовах, щоб отримати «той самий кадр»;

— в основному зйомки дикої природи проводяться на Зуммерування довгофокусний об’єктив (дикі тварини), макрооб’єктив (зйомка мікросвіту) або ширококутний об’єктив (пейзажі).

Приклади робіт кращих фотографів National Geographic:

Спортивна фотографія

5-300x276 [1]Досить вузьке спрямування, яке включає в себе зйомку спортивних змагань, ігор і тренувань. Спортивні фотографи в основному співпрацюють з новинними ЗМІ і спеціалізованими виданнями про спорт. Фотографії публікуються в якості ілюстрацій до новинних статей і випусків в розділі «Спорт», але можуть служити в якості справжнього репортажу з місця подій (серія фотографій, що представляє спортивну подію).

Цей напрямок тісно переплітається з фотожурналістикою і є по суті одним з її жанрових підвидів. Основне гасло спортивних фотографів — «Злови момент». Саме заморожене рух, якийсь секундний момент може стати родзинкою вашого знімка, і фотографія потрапить на передові спортивних видань.

Особливості професії спортивного фотографа:

— робоче місце — місце проведення спортивних ігор і змагань;

— потрібно вміти швидко реагувати і «ловити» момент;

— зазвичай зйомка проводиться на коротких витримках і на довгофокусну оптику;

— потрібно дійсно любити спорт і розбиратися в ньому (знати правила гри, кращих спортсменів і т.д.), щоб уміти передбачати хід подій.

Приклади робіт спортивних фотографів:

spotlight012 [1]sports_photography08 [1]sports-photography-2 [1]sports-photography-1 [1]sports-photography-01 [1]240920-26113-41 [1]01-kk1709-v7 [1]1 [1]120718032607-sports-photography-track-1-horizontal-gallery [1]159-sport-photo [1]5-300x276 [1]

Наукова та технічна фотографія

fotografo-300x112 [1]Це знову ж підвид фотожурналістики, основною метою якого є фіксація результатів наукових дослідів і досліджень. А також самі фотографії можуть бути частиною наукового експерименту, служити матеріалом для побудови наукових висновків.

Особливості професії:

— робоче місце — наукова лабораторія, кабіна літака або автомобіля, звідки ведеться фото-спостереження за досліджуваним об’єктом;

— основне завдання — зібрати необхідний фотоматеріал про досліджуваному об’єкті або явищі;

— можна знімати все: від руху молекул до панорамних видів землі з висоти пташиного польоту.

Приклади наукових і технічних фотографій:

seed-portfolio [1]science_as_art ___ osms_photography_competition_485ada3171 [1]kreativnieoboirentgenribi98431061748 [1]

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

8 [1]172859_0 [1]

рекламна фотографія

FerdiRizkiyanto08-300x161 [1]Рекламна фотографія — це створення ідеальної, «смачною» картинки, яка викликає у споживача певні асоціації. Так, рекламна фотографіяїжі повинна виглядати смачно, автомобіля — престижно і надійно, а рекламна фотографія прального порошку повинна в буквальному сенсі «пахнути свіжістю».

Також хороша рекламна фотографія повинна задіяти прості або більш глибокі асоціативні зв’язки: людина в окулярах — розумний і інтелігентний, лід і бризки асоціюються з прохолодою і свіжістю, діаманти — з розкішшю, а тропічний пейзаж — з відпочинком і безтурботним проведенням часу. Одним словом, рекламні фотографії викликають емоції у глядача — споживача рекламованого продукту або послуги.

І найголовніша риса рекламної фотографії — вона повинна бути неприродно красивою, гладкою і без єдиного недоліку.

Особливості професії рекламного фотографа:

— робоче місце: студія або будь-яке інше місце на виїзді, яке сподобається замовнику;

— вміти знаходити компроміс між тим, що хоче замовник і тим, що здається цікавим самому фотографу або креативної рекламної групи;

— вміти зробити «з г ** на цукерку» і розуміти основи графічного дизайну (можливе суміщення);

— розуміти, що рекламна фотографія на 20% складається з фотозйомки і на 80% з обробки і дизайну;

— навчитися думати нестандартно;

— не боятися однотипної роботи над нецікавими проектами на початку кар’єри (зйомки для каталогів або реклама продукції місцевого металургійного заводу).

Приклади рекламних фотографій:

lsslg-030 [1]ferdirizkiyanto08 [1]2779-17 [1]22_12_2008_0942910001229975471_dominique_piccinato [1]1235484460_164_758 [1]sharadhaksar01 [1]perrier-melt-ad-campaign-2 [1]full [1]creativewonderfuladvertisingphotographyadcreativeadvertisingphotography-59e6fb2c1bdc02c06415f75b7fa71f9f_h [1]asics-tiger-shoe-ad [1]ad_photography41 [1]16f6546dbf59d77411a8158a0a84e552 [1]FerdiRizkiyanto08-300x161 [1]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Далі буде…