Як знімати портрети на телефон: 10 Лайфхак для мобільного фотографа


Зйомка пейзажів і архітектури на смартфон зазвичай не викликає труднощів, так як камера телефону створена для зйомки подібних сюжетів.

А от зняти гарний портрет на телефон при відсутності портретного режиму або портретної лінзи важкувато, так як камера телефону має широкий кут. Як правило, фокусна відстань камери сучасних смартфонів дорівнює 28 мм, що відмінно підходить для зйомки великих просторів, пейзажів і стріт-фото.

А для зйомки портретів ширококутний об'єктив не підходить, так як він спотворює пропорції обличчя і тіла людини. Виходить, що те, що знаходиться ближче до камери, збільшується, а то, що далі, зменшується. В результаті отримуємо величезний ніс і маленькі вушка. Особливо це помітно на Селфі.

При відсутності портретного режиму в камері телефону немає можливості при зйомці розмити задній план і відокремити людину від фону, зробити акцент на портреті. Хоча навіть при його наявності програмне розмиття в телефонах поки не навчилися робити так, щоб це виглядало природно.

Але все одно ми знімаємо людей на телефон, тому давайте вчитися справлятися з усіма недоліками мобільного камери.

Лайфхак по зйомці портрета на телефон:

1. Вписуйте людини в навколишнє середовище

Ваше завдання - перетворити недоліки широкого кута в гідність фотографії. Це в першу чергу стосується власників бюджетних камер, у яких відсутній портретний режим. Тут доведеться обійтися без великопланових портретів. Найпростіший сценарій: робити фотографії в повний зріст, взаємодіяти з фоном, предметами, людьми. Показати простір, яке оточує людину.

2. Знімайте людини в динаміці

Будь-який рух привносить в кадр динаміку і виглядає максимально природно і реалістично, а це прямо свіжий тренд інстаграма. Ви можете робити зарядку, видувати бульбашки, розкидати сніг, розмахувати руками, їхати на велосипеді або посилати повітряні поцілунки - все це буде виглядати живо, навіть якщо трохи змаститься.

3. Попрацюйте з ракурсом і перспективою

Пробуйте різні ракурси, експериментуйте з точкою зйомки: фотографуйте фронтально, знизу, збоку. Людина звикла бачити інших людей з висоти свого зросту, він практично ніколи не бачив підошви черевиків інших людей. Скористайтеся цим! Тим більше що грубі черевики зараз в моді.

4. Продумуйте композицію

Звертайте увагу на лінії і форми в навколишньому просторі, використовуйте їх, щоб зібрати єдину композицію. Сходи, будівельні конструкції, принти та візерунки - все це може послужити відмінним фоном для портрета, якщо вдало вписати туди людини.

5. Не бійтеся знімати поясні портрети

На широкий кут можна зняти і непоганий поясний портрет, якщо фотографувати людини зверху. Вийде цілком собі приємна картинка.

6. Кадрування до або після зйомки

Звичайно, якщо ви скористаєтеся зумом або скадріруете фотографію після зйомки, ви трохи втратите в якості знімка, але зате зможете отримати поясний портрет без видимих спотворень. Чим ви готові жертвувати - пропорціями або якістю - визначте досвідченим шляхом.

7. Використовуйте другий об'єктив

Якщо крім ширококутний об'єктив в вашому смартфоні є телеоб'єктив, використовуйте його для поясних портретів. Фон не розмиється, але ви отримаєте портрет без видимих спотворень.

Наприклад, у другого об'єктива iPhone 8+ фокусна відстань дорівнює 56 мм, що не ідеально для портретів, але вже краще, ніж ширококутні 28 мм.


8. Купіть портретну лінзу

Прикупити додаткову лінзу може бути дешевше, ніж купувати новий смартфон з крутої камерою і портретним режимом. Якщо ви всерйоз захоплюєтеся мобільного фотографією, длиннофокусная лінза допоможе вам знімати портрети без спотворень.

9. Працюйте в портретним режимом

Якщо в телефоні є портретний режим, це дозволяє розмивати фон. Однак розмиття відбувається не завдяки оптиці, а завдяки алгоритму, який працює не ідеально. Програмне розмиття часто промахується: то залишає в різкості віддалений фон, то розмиває волосся моделі. Межі розмиття також визначаються програмою не завжди правильно. Але розробники весь час додають поновлення, постійно вдосконалюючи алгоритми розмиття. Можливо, незабаром ми отримаємо смартфони, які будуть знімати портрети не гірше дзеркалок.

10. розмиває фон при обробці

Використовуйте додатки для розмиття заднього плану. Знімаєте фото, відкриваєте через додаток (наприклад, Focos і Darkroom для iPhone) і налаштовуєте розмиття. Зверніть увагу на те, що знаходиться у фокусі (особа або очі). Передній і задній план потрібно розмити рівномірно, пропорційно віддаленню об'єктів від точки фокуса. Слідкуйте, щоб розмиття було максимально природним і глядачеві була непомітна програмна природа розмиття. Адже насправді, розмиття заднього плану - не самоціль, а лише засіб проставлення акцентів для глядача.

Made on
Tilda