Обряд хрещення (хрестин) дитини в церкві в Запоріжжі: важливі моменти, поради з підготовки до фотозйомки хрестин
Обряд хрещення (хрестини) дитини в церкві в Києві: важливі моменти, поради з підготовки до фотозйомки хрестин

Цього разу захотілося написати корисну статтю на трохи складну тему для свіжоспечених батьків. Як проходить підготовка до православного хрещення (хрестин) в Києві, як вибрати церкву, на що звернути увагу, якщо ви хочете професійну зйомку хрещення. Таїнство хрещення дуже важливий крок у житті вашого малюка. Хрестять діток зазвичай починаючи з 40го дня.

Я зняв хрестини у більш, ніж 30 діток в різних храмах Києві та області і думаю, що можу поділитися з вами своїм досвідом.1. При виборі церкви варто звертати увагу на ваші відчуття. Вона повинна вам подобається, приносити почуття заспокоєння і умиротворення. В ідеалі це має бути той храм, який ви регулярно відвідуєте. Поспілкуйтеся з батюшкою, уточніть в які дні проводять обряд хрещення і де (іноді буває, що хрестять в підвальному приміщенні без вікон і палаючих свічок, що дуже впливає на відчуття і сприйняття таїнства). Уточніть, хрестини будуть індивідуальні або групові. Я завжди за індивідуальні, так як крім вас не буде нікого, будуть кричати інші дітки, не буде відчуття черги і ви зможете повністю відчути подію. Тут вже вирішувати вам, групові хрестини найчастіше коштують дешевше, але на фото крім вас будуть також інші люди. Для фотозйомки бажано вибирати світлу церква з великими вікнами. Спалах фотоапарата сильно губить атмосферу на фотографії, відволікає присутніх, хоча і буває, що без неї обійтися в церкві не можна. Тому краще вибрати спочатку світлий храм.

2. Скажіть батюшці, що хочете запросити фотографа. Таким чином він буде обізнаний і повідомить фотографу звідки можна знімати, а де фотографуватися зовсім не можна. У Києві ще жодного разу не відмовляли моїм сім'ям в зйомці хрестин, зараз до цього ставляться лояльніше, ніж раніше.
3. Обов'язково познайомте дитину з хрещеними, щоб вона встигла звикнути і не боявся їх, так як саме вони будуть тримати його весь обряд хрещення.
4. За тиждень до хрещення хресним потрібно прийти в храм на консультацію до священика, а також сповідатися і причаститися. Бували випадки, що батюшки досить сильно картали хресних, які довго не відвідували церкву. Навіщо вам затьмарювати свято.
5. Заздалегідь визначтеся з церковним ім'ям, яким будуть хрестити дитину. Воно може бути вибрано або за датою, в яку ви хрестите малюка або бути схожим до імені, даного при народженні. Наприклад, немає церковного імені Аріна, тому малятко хрестили Іриною. А Поліна отримала ім'я Апполинария.
6. Домовтеся з фотографом. Зйомка хрестин - одна з найскладніших репортажних зйомок. В церкві досить темно, змішане світло (свічки, лампи, вікна), не бажано знімати серією (звук затвора камери заважає церемонії), не з усіх ракурсів і точок можна фотографувати, все відбувається досить швидко. Людина, яка жодного разу не знімала обряд хрещення може просто розгубитися і не встигнути зреагувати. Наприклад, не можна пересуватися між вівтарем і хрещеними, а потрібно обходити всіх учасників обряду, щоб переміститися на іншу сторону, і не знаючи деталів хрестин - можна просто упустити важливі моменти. Тому краще довірити цю важливу справа не родичу або новачкові, а людині досвідченій. Перезняти шансу не буде. Уточніть у фотографа, чи знімав він такі події, подивіться кілька прикладів.
7. Багато хто не знає, але в середньому обряд хрещення в Києві триває приблизно 35-45 хвилин . Однак, я був присутній на хрестинах, де обряд тривав близько 3-х годин! Уточнюйте в церкві і ці деталі, щоб правильно спланувати свій день і годування малюка. Після хрещення ще хвилин 10-20 у вас може піти на групові фото з малюком всередині церкви або біля неї, якщо ви не плануєте повноцінну сімейну фотосесію.
8. Хрещені батьки зазвичай купують хрестик і ікону. Крижми і хрестинний наряд найчастіше купують батьки. Крім цього, в день хрестин вам знадобляться ще свічки (3 на купіль і кілька, щоб поставити за здравіє), і документи малюка. Свічки, хрестик, ікону та інше можна придбати на місці.

9. Всі учасники обряду повинні мати на тілі хрестик. Жінкам повинні бути в спідниці або плаття нижче коліна, верх - з закритими плечима. Яскравий макіяж не вітається. Також всім жінкам потрібні хустки на голову. Чоловікам не припустимі короткі шорти. Одяг повинен бути ошатним і акуратним (адже хрещення - це свято). Щоб красиво виглядати на фото, бажано, щоб хресні були в світлих нарядах, без великої кількості принтів, а у жінок - красиві ажурні хустки на голові. А якщо у всіх присутніх вийде витримати такий образ - буде зовсім здорово! Дитину краще одягнути в такий одяг, який буде легко зняти.
10. Маму новонародженого до церкви пускають зазвичай після 40 днів з моменту народження дитини (до 40го дня вона вважається нечистою), проте не завжди можна бути присутнім на самій церемонії. Щоб мама мала можливість брати участь в церемонії - над нею читають молитву породіллі і матері дозволяється брати дитину в храмі на руки і допомагати її заспокоїти, якщо вона розкричалася. Попросіть священика провести чин введення матері до церкви, щоб мати можливість бути присутнім на таїнстві.

11. Попросіть хресних посміхатися, не метушитися і не закривати дитину від фотографа і не укутують його по вуха в Крижмі, щоб фотограф міг зробити відмінні кадри.
12. Перед хрещенням батюшка розповість основні деталі. Хрещеним потрібно буде просто уважно слухати, що говорить священик. В середині хрещення їм потрібно буде прочитати молитву "Символ віри". В ідеалі, її потрібно знати, але якщо хресні не вивчили - вони будуть читати з книжечки, яку дасть священик.
13. Якщо ваша дитина почне кричати (а плачуть майже всі, особливо після занурення, і це нормально) - не потрібно всім родичам оточувати хресних, зазвичай батюшка дозволяє підійти мамі, якщо хресні не справляються. Не дуже красиво виглядає момент, коли дорослі намагаються витягнути губи трубочкою, щоб заспокоїти малюка. Посмішка виглядає куди краще і діє на ура :) посміхайтеся більше!
14. Після хрещення батюшка вітає і благословляє всіх присутніх, дає напутні слова і заповнює свідоцтво про хрещення (обов'язково перевірте правильність заповнення), яке буде з дитинкою все його життя.

Ось основні пункти, на яких я хотів зупинитися. На скільки б складною вам не здавалася підготовка, не забувайте, що це велике свято для вашої родини, розслабтеся і отримуйте задоволення від цього великого таїнства!

Переглянути портфоліо
Made on
Tilda