photographer_girl-300x300 [1]
Набридло знімати на «мильницю»?

В процесі навчання фотографії кожен проходить свій шлях. Хтось швидше, хтось довше. Свого часу і я пройшла безліч етапів, починаючи знімати ще на чорно-білу плівку і експериментуючи зі світлофільтрами і смердючими розчинами в ванночках.  Етапи становлення фотографа.

Тоді цифрова фотографія здавалася чимось захмарним. А тепер ми не можемо уявити своє життя без цифрових фотографій. У цій статті я описала, що чекає початківців фотографів і навіщо проходити всі ці етапи навчання і отримання досвіду фотозйомки.

Підготовчий етап. Дозрівання.

Коли приїдаються фотографії, зроблені на звичайну цифрову мильницю, і хочеться чогось більшого, настає момент задуматися про придбання дзеркалки. Деякі з ваших друзів вже стали щасливими володарями цифрової дзеркальної камери і хваляться крутими знімками.

Заздрити набридло, хочеться своїх фотографій, на яких розмитий задній план? В цей прекрасний момент майбутній фотограф починає збирати (або займає) пару-трійку десятків тисяч рублів і набуває СВОЮ цифрову дзеркальну камеру.

Етап перший. «У мене тепер крутий фотік»

Перший же порада — не купуйте дорогу камеру, ну ні до чого вона вам на першому етапі. Купуйте недорогий кроп з китовим об’єктивом. Що таке «кроп» і «китовий об’єктив», ви скоро дізнаєтеся з моїх статей і курсів. Пам’ятайте, що витрати на покупку фотоапарата не обмежаться тільки придбанням камери з китовим об’єктивом! Розраховуйте на те, що потрібно відразу купити хоча б чохол для фотоапарата і флешку (незгірш від 4 гб).

shootcameraphotophotographygirlbw-2632dbb5cf6c6fe27b7e0f38a54f86ad_h [1]
         Я купила зеркалку, я тепер фотограф

А ось тепер вже можна говорити «У мене тепер крутий фотік!». Але це щене означає, що ви — фотограф. Ваш дзеркальний диво-апарат надає масу можливостей і налаштувань, незрозумілих на першому етапі. З чого ж почати?

Перша порада — вивчіть книжечку з інструкцією. Там ви знайдете багато корисної інформації по управлінню вашої камерою. Але для того, щоб почати знімати, досить вставити флешку, розібратися, де кнопка спуску і коліщатко регулювання режиму зйомки. Тепер ставимо в режим «Авто» або «Програм» і знімаємо, поки не набридне.

Думати головою практично не треба, перший час будуть радувати красиві яскраві знімки. Але потім стане чогось не вистачати. А саме — захочеться більше творчих і художніх знімків. Наступний етап — перехід до вивчення зйомки в режимах Av (пріоритету діафрагми) і Tv (пріоритету витримки).

Етап другий. Я можу керувати діафрагмою! Я можу керувати витримкою!

3182018456_bd2b15d84b_z [1]

Детальніше дізнатися про те, що таке діафрагма і витримка і як вони впливають на результати зйомки, можна в статтях «Діафрагма», «Витяг» і в базовому курсі по фотографії. На другому етапі вивчення своєї фотокамери я рекомендую затриматися довше. Так що там гріха таїти — ці режими

здорово полегшують життя тоді, коли колись довго працювати руками. При нормальних умовах освітлення я до сих пір використовую режими пріоритету витримки або діафрагми для зйомки в подорожах або для сімейної хроніки.

Порада: спробуйте робити знімки одного і того ж сюжету на різних значеннях діафрагми в режимі Av. Так ви зможете «відчути різницю» своїми руками, а це дуже цінний досвід. Ще не розберетеся, як різні значення діафрагми і витримки впливають на картинку на знімках, які не переходимо на наступний етап.

Етап третій. Розуміння параметрів зйомки.

girl-photographer-is-waiting-for-the-shot-300x195 [1]

На цьому етапі потрібно постаратися піти від автоматики і основні параметри експозиції виставляти вручну — витримку, діафрагму, ISO. Так ви навчитеся розуміти, як всі ці параметри взаємодіють між собою і як можна ними керувати.

На третьому етапі на забороняється паралельно користуватися режимами пріоритету витримки або діафрагми, але намагайтеся при нагоді переходити на режим ручних налаштувань. Знімайте багато і різноманітно — пробуйте себе в портреті, пейзажі, предметної зйомці. Не можна навчитися красиво знімати тільки «на кішечках».

Етап четвертий. осмислена зйомка

devushka-s-fotoaparatom

Тепер, коли з’явилося відчуття, що ви керуєте камерою, а не камера — вами, можна приступати до осмислених зйомок. Вже не потрібно зациклюватися на технічних параметрах зйомки, і можна приступати до створення шедеврів. Більше уваги приділяйте композиції, розташуванню головного об’єкта в кадрі, стежте за тим, як лягають тіні (особливо при зйомці портретів).

Тепер настає найцікавіший етап творчого розвитку. Після того як «награлися» з китовим об’єктивом, і якість знімків перестане задовольняти, пора задуматися про покупку нової оптики на додаток або на заміну «киту». Як вибрати відповідний об’єктив, я розповім докладніше в уроці «Вибираємо техніку».