Холодними зимовими вечорами багато хто мріє про теплі країни. Але у всьому потрібно шукати свої плюси, правда? Подивіться, якими красивими можуть бути зимові пейзажі, коли все навколо покрито пухнастим білим снігом! Саме в такі дні треба хапати фотоапарат і швидше знімати цю красу. Зараз я поділюся з вами деякими найпростішими порадами, які стануть в нагоді вам при зйомці взимку в сніжну погоду.

Порадада № 1. Експозиція.

% D1% 81% D1% 8A% D0% B5% D0% BC% D0% BA% D0% B0-% D0% B7% D0% B8% D0% BC% D0% BE% D0% B91-300x214 [1]Ви вже трохи уявляєте, що таке експозиція і знаєте, що її можна міняти, виставляючи різне поєднання параметрів «витримка — діафрагма — ISO ». При зйомці взимку вам напевно хочеться показати білизну засніженого лісу або міського парку. Чистоту зимового пейзажу надає саме білизна снігу, а її якраз можна показати за допомогою нехитрих махінацій з експозицією.

Основне завдання при зйомці засніженого пейзажу — зробити сніг дійсно білим.

Однак якщо ви виставите експозицію за всіма правилами (щоб уникнути пересветов і недосвет), засніжений ліс на ваших знімках, швидше за все, перетвориться на сіру нудну масу. Так, ви отримаєте плавні переходи і півтони навіть на світлих ділянках зображення. Але чи так це важливо при зйомці зимового пейзажу?

Зйомка взимку

Для того щоб отримати дійсно яскравий білий сніг виставте експозицію трохи більше, ніж потрібно «за правилами». Іншими словами — сильніше відкрийте діафрагму, або подовжити витримку , або збільшіть ISO. При цьому більше світла пройде через об’єктив, і зимова фотографія вийде більш яскравою і свіжою.

Якщо ви все ще знімаєте в автоматичних (Auto, Program і т.д.) або напівавтоматичних режимах (Пріоритет витримки або діафрагми), не турбуйтеся. Ви теж зможете обхитрити вашу техніку. Для цього знайдіть в налаштуваннях своєї камери пункт
Експокоррекция або Корекція експозиції і виставте значення від +2/3 до +2. Величина компенсації експозиції буде залежати від того результату, який ви хочете отримати. Чим більше значення ви вибираєте, тим яскравіший і світлий знімок у вас вийде. Експокорекція дозволяє вносити поправки в настройки, автоматично вибрані вашим фотоапаратом.

Якщо ж ви хочете зберегти і півтони на зимовому небі, і показати білизну снігу, доведеться скористатися технікою HDR-фотографії або створити ефект псевдо-HDR.

Рада №2. Глибина різкості

Щоб показати красиву текстуру засніженого пейзажу найкраще використовувати велику глибину різкості. Найпростіший спосіб регулювання глибини різкості — це виставлення потрібної діафрагми . Для зйомки зимового пейзажу найкраще підійдуть діафрагменні значення F7.1 — F11.

Також закрита діафрагма відмінно підійде для позбавлення від зайвої освітлення в яскравий морозний день. Особливість зйомки взимку полягає в тому, що інтенсивність сонячного світла посилюється за рахунок його відображення від іскриться сніжної поверхні. Сніг відмінно справляється з роллю світловідбивачі, змушуючи нас жмуритися в зимовий полудень. Тому знімаючи снігові пейзажі в сонячну погоду, сильніше закрийте діафрагму і / або виставте коротшу витримку.

Рада №3. Баланс білого

При зйомці в автоматичному режимі Балансу білого найчастіше виходять жовтуваті знімки, на яких сніг виглядає брудним. Такі зимові пейзажі брудно-коричневого відтінку залишають поза передачею морозну свіжість, яку ви відчуваєте, гуляючи по засніженому парку.
Щоб створити відчуття «морозної свіжості», можна зробити знімки злегка холодніше. Для цього достатньо виставити настройку балансу білого(white balance), яка відповідає більш теплого світла, ніж той, з яким ви знімаєте. Наприклад, в хмарну погоду виставте режим «Денне світло / Daylight» (близько 5200К), а не «Хмарно / Cloudy» (близько 6000К).

Таким чином, за допомогою налаштувань балансу білого ви компенсуєте теплі відтінки на фотографії і додасте синяви вашому засніженому пейзажу. Тим, хто знімає в форматі RAW або NEF, можна знизити температуру кольору фотографії (скорегувати баланс білого) вже під час постобробки в графічному редакторі. Але чим більше правильних налаштувань ви виставите при зйомці, тим менше часу у вас буде віднімати постобработка фотографій. Пам’ятайте про це!

Рада №4. Як зберегти заряд акумулятора в фотоапараті

При зйомці в холодну пору року вам доведеться зіткнутися з технічними труднощами. Перша з них — це швидкий витрата заряду батареї. Через низьку температуру ваш фотоапарат буде витрачати енергію набагато швидше, ніж при зйомці в теплу пору року. Враховуйте цей фактор, збираючись на зимову зйомку:

  1. Перед зйомкою повну зарядку акумулятор
  2. Візьміть запасний акумулятор, якщо плануєте тривалу фотосесію взимку
  3. Бажано зберігати запасний акумулятор у внутрішній кишені, так він довше збереже заряд
  4. Використовуйте додаткову батарейну ручку і завжди майте з собою стратегічний запас батарейок або акумуляторів

Також звертаю вашу увагу на те, що «рідні» фірмові акумулятори Canon, Nikon, Sony і т.д. працюють набагато надійніше і довше, ніж їх китайські аналоги. Особливо це критично для зимової зйомки.

Рада №5. «Акліматизація» техніки і захист вашого обладнання

kak_fotografirovat_zimoi_01-300x151 [1]При переході з теплого приміщення на вулицю (тобто при різкому зниженні температури за бортом) робота вашого фотоапарата значно ускладнюється. Камера може довше звичайного реагувати на ваші маніпуляції, а об’єктиви іноді запотівають. Не лякайтеся, в цьому немає нічого страшного, це просто працюють закони фізики.

Дайте своїй техніці деякий час, щоб пристосуватися до погодних умов. Щоб пом’якшити наслідки перепадів температури, всередині щитка фотоапарат з чохла 5-7 хвилин, коли ви опинитеся на вулиці в зимовий день. Потім витягніть фотоапарат з чохла і потримайте в вимкненому стані ще кілька хвилин. Після цього можна приступити до зйомки.

Для боротьби з запотівання об’єктивів можна заздалегідь приготувати м’яку ганчірочку або серветку. На відміну від цієї завданням справляються серветки з мікрофібри, які дбайливо видаляють конденсат, не залишаючи розлучень.

Щоб уникнути псування об’єктива і освіти внутрішнього конденсату, подбайте про захисний чохлі для об’єктива і фотокамери. Перш за все, необхідно захистити техніку від контакту зі снігом і вологими поверхнями.

Якщо у вас утворився перерву в зйомці, але ви ще змушені залишатися на вулиці, вимкніть фотоапарат і приберіть його в чохол. Можна попередньо витягнути акумулятор і заховати його в тепле місце — наприклад, у внутрішню кишеню куртки. Так ваша техніка довше прослужить вам при зйомці взимку в складних погодних умовах.

Хороших вам зимових знімків!