1-preview11Кольорова фотографія існує вже більше 80 років, але чорно-біла фотографія не тільки не втрачає своєї популярності, а й навпаки набуває все більше і більше прихильників. Чим же пояснити цей феномен?

Красива фотографія найчастіше привертає увагу завдяки цікавому висвітлення, багатому тонального діапазону, незвичайним формам, узорів або структурам. І саме на чорно-білій фотографії, коли колір не є відволікаючим чинником, ми можемо спостерігати мистецтво в його чистій формі. У цій статті я хочу дати вам кілька порад про те, як можна отримати красиву чорно-білу фотографію.

Підготовка до зйомки

Складність чорно-білої фотографії в тому, що вам не вдасться сховатися за яскравими квітами. Вашими образотворчими засобами будуть освітлення, обриси, текстури і тональний діапазон. Представивши фотографований об’єкт в чорному-білому кольорі, зверніть увагу на те:

  • Як світло лягає на об’єкти зйомки
  • Які форми і обриси потрапляють в кадр
  • Які тіні і півтіні дадуть багатий тональний діапазон
  • Дійсно, ця фотографія буде красивіше в чорно-білому варіанті

Найчастіше знімки з великим контрастом і багатою текстурою виглядають найкраще в чорно-білому варіанті. За допомогою переказу знімка в ч / б ви можете надати своїй фотографії інший настрій: наприклад, портрети в ч / б більш драматичні.

Зйомка

В даний час більшість цифрових фотоапаратів може фотографувати відразу в чорно-білому режимі. Я, однак, не рекомендую використовувати цю властивість, так як в результаті у вас не буде вибору: залишити фотографію в кольорі або ж перевести в ч / б. В цілому ж, до чорно-білій зйомці застосовні ті ж універсальні правила фотографії. Вам необхідно вибрати вдалу композицію знімка, використовуючи правило третин , і вірну експозицію .

Я також рекомендую фотографувати в форматі RAW, Що істотно полегшить вам подальшу обробку фотографії. При наявності великої кількості блискучих, блікуючих предметів я б порекомендувала використовувати поляризаційний світлофільтр (поляризатор). Він усуває небажані відблиски, а також зменшує яскравість з одночасним підвищення насиченості неба або води.

Обробка

Всі види обробки фотографії в таких редакторах як Фотошоп, можна розділити на деструктивні і Недеструктивні. Перші, як це випливає з назви, змінюють, руйнують пікселі, і через це їх складно коригувати. Один із прикладів це пряме перетворення в «Greyscale». Я рекомендую використовувати все-таки Недеструктивні методи, які дозволяють вносити в обробку корективи до тих пір, поки ви не досягнете потрібної глибини тіней і тону. Найпростіший спосіб — це використовувати Hue / Saturation / Luminosity (Колір / Насиченість / Яскравість) вкладку в Фотошопі.

  1. Виберіть RAW-файл, який ви зібралися перетворювати, і відкрийте його. Файл повинен відкритися в діалоговому вікні RAW імпорту в Фотошопі.3-11
  2. Виберіть HSL / Greyscale вкладку, розташовану праворуч.3-21
  3. Поставте галочки для «convert to grayscale».3-31

Програма покаже вам вісім колірних шкал. Змінюючи положення бігунка ви побачите як ці зміни впливають на кольори фотографії. Наприклад, шкала жовтого кольору при зміні робитиме сірий відтінок кольору, який спочатку був жовтим, темніше або світліше.

3-41Невеликі поради для чорно-білого портрета:

 

Збільшення червоної шкали дає світлу, гладку шкіру. Веснянки можна зробити більш помітними, якщо збільшити процентний вміст зеленої шкали. Збільшення синьої шкали робить шкіру темнішою.

Існує ще багато способів перетворення кольорової фотографії в чорно-білу, про які я неодмінно розповім вам в наступних статтях. А поки, відкрийте для себе світ чорно-білої фотографії, не бійтеся бути креативними і діліться в коментарях своїми чорно-білими знімками.