CleverGems_Gem_of_the_week_8_Photo_Book_Gift_Ideas1 [1]В останні кілька років популярність набирає такої готовий продукт як фотокнига . Ще в дитинстві мені дуже подобалося перегортати старі альбоми з чорно-білими фотографіями, де самі картки були вставлені в куточки або просто приклеєні до щільним листам. Між фотографіями мої батьки вклеювали якісь пам’ятні речі: квитки в театр, дитячі малюнки та перші шкільні диктанти. А потім на зміну таким живим альбомами прийшли практичні, але бездушні поліетиленові кишеньки. Як добре, що традиції відроджуються! І свого роду «ремейк» на старі альбоми — це сучасна фотокнига. У цій статті я приведу основні етапи створення власної фотокниги .

Які бувають фотокниги?

Фотокниги відрізняються за форматом і якістю друку. Залежно від умов друкарні фотокниги зазвичай друкують наступних стандартних розмірів:

Квадрат: 20см х 20см, 25см х 25см, 29см х 29см

Альбомний формат: 15см х 20см, 26см х 20см, 30см х 40см

% D1% 82% D0% B2% D0% B5% D1% 80% D0% B4% D0% B0% D1% 8F-% D0% BE% D0% B1% D0% BB% D0% BE% D0% BE% D0% B6% D0% BA% D0% B0 [1]% D0% BC% D1% 8F% D0% B3% D0% BA% D0% B0% D1% 8F-% D0% BE% D0% B1% D0% BB% D0% BE% D0% B6% D0% BA% D0% B0 [1]

 

 

 

 

 

Виготовляють фотокниги в твердій або м’якій обкладинці. Фотокниги в м’якій обкладинці нагадують рекламний буклет, а ось фотокниги в твердій палітурці виглядають більш солідно і довше зберігають свій презентабельний вигляд. Для більш вимогливих замовників багато друкований салони пропонують виготовити фотокнигу в обкладинці з благородного матеріалу: дорогої тканини або шкіри. За додаткову плату краю обкладинки закріплять металевими куточками.

За якістю самих сторінок фотокниги можуть бути класичного «книжкового» формату або з ущільненими (майже картонними) сторінками. У кожного варіанту є свої переваги і недоліки. Фотокниги з глянцевими тонкими листами в твердій палітурці виглядають як унікальне книжкове видання. Особливо гарні такі книги з великою кількістю розворотів (незгірш від 18). Недолік лежить на поверхні — тонкі листи менш довговічні, і такі книги доведеться берегти від неакуратне поводження дітей.

Фотокниги з щільними листами (до 1,5 мм завтовшки) виглядають більш солідно і довговічне. Однак масивні сторінки обмежують кількість розворотів в книзі, інакше вийде занадто об’ємна книга.

Етапи виготовлення фотокниги.

1. Відбір і обробка фотографій для фотокниги. Перед створенням макета відберіть сподобалися знімки, а потім в фотошопі збільште контрастність (я використовую рівні — Levels), колірну насиченість (Hue / Saturation) і різкість знімків (Unsharp Mask). Видаліть нерівності шкіри інструментом Healing Brush.

2. Створення макета. Виберіть формат фотокниги, яку ви збираєтеся друкувати. Макет можна робити прямо в фотошопі або в якій-небудь спеціальній програмі для створення фотокниг . Яку б ви програму не вибрали, створіть новий документ точно за розмірами розвороту (2 сторінки) майбутньої фотокниги з роздільником посередині. Тепер додайте фотографії, рамочки, текст додаткові елементи на свій смак.

02-300x150 [1]Важливо! Кілька порад по створенню макета фотокниги:

  • Ні в якому разі не кладіть особи людей рівно посередині розвороту. Там буде згин, і обличчя людини буде «складатися», його буде погано видно. Якщо фотокнига на клейовому палітурці, то частина зображення на згині взагалі буде йти всередину в халепу. Майте це на увазі!
  • Не розміщуйте написи і важливі елементи дизайну близько до країв макета. Існує так звана «безпечна зона» друку, яка потрапить до друку в будь-якому випадку. А ось краю (приблизно 2-3 мм від краю книги) можуть обрізатися в процесі друку і виготовлення книги. Тому стежте, щоб текст і зображення не потрапляли близько до краю фотокниги.
  • Пам’ятайте про симетрії і використовуйте однотипне оформлення протягом усього фотокниги, щоб вона була оформлена в єдиному стилі. Особливо це стосується шрифтів. Краще вибрати один або максимум два шрифту дл оформлення написів в фотокнизі.

3. Підготовка до друку. Я віддаю в друк архів або папку з файлами формату jpeg точно за розмірами друку фотокниги. Перед відправленням в друкарню, я перевіряю свій макет — переглядаю всі зображення на наявність артефактів і написи на наявність помилок. Кожному зображенню я привласнюю назву з номером розвороту — 1,2,3 і т.д. Якщо є фотообкладинка, я привласнюю їй номер 0.

4. Відправлення на друк і милування кінцевим результатом. На друк макет я віддаю або особисто на флешці, або відправляю по електронній пошті. Якщо ви вперше віддаєте на друк фотокнигу, зробіть це особисто. При перегляді макета працівники друкарні можуть дат вам цінні поради. У них уже очей крутив, і вони можуть відрізнити хороший макет від невдалого. Якщо все добре, то через 1-2 дня можете забирати готову фотокнигу і радіти результату!

paris-spain-009010-300x150 [1]Якщо вам цікава тема виготовлення фотокниг , то вам буде прлезен  вебінар з виготовлення макета фотокниги.  У майстер-класі я повністю показала весь процес створення макета: в якій програмі я працюю, як я обробляю фотографії для фотокниги і верстаю макет.

Доступна відеозапис майстер-класу з виготовлення фотокниг і оформлення дисків !

Хороших вам знімків!

Також дивіться безкоштовне відео про фотокниги