ЯК ПЕРЕТВОРИТИ НАСТІЛЬНУ ЛАМПУ В РЕФЛЕКТОР

 

модифікатори світла своїми руками

В даний час на ринку студійного обладнання можна знайти модифікатори світла на будь-який смак, під будь-яке завдання. Деякі з представлених моделей дешеві, інші можуть бути, безумовно, набагато дорожче. Впливає безпосередньо вартість модифікатора на якість зйомки?

Напевно, впливає. В першу чергу на витрачений час для підготовки до фотозйомки, якщо ми будемо розглядати збірку і установку пристосувань. І в даному випадку спрацює правило, що чим більше ви витратите на модифікатор (а дорогі модифікатори, як правило, — це від провідних ТМ), тим більше конструкційно продуманим і довговічним він виявиться.

Джейк Хікс (©Jake Hicks) — фотограф з Великобританії, як і багато інші професіонали, ратує за те, щоб більша частина роботи зі знімком проводилася до постредагування, тобто ще на етапі проведення фотозйомки, а значить, при використанні аксесуарів, що впливають на світловий потік. Але що робити, якщо бюджетом не передбачені витрати на подібні корисні і необхідні пристосування? Потрібно зауважити, що фотограф не перестерігає «затягнути паски тугіше» і радить придивитися до домашніх… плафонів.

модифікатор світла своїми руками

Фактично менше, ніж за 20 доларів можна отримати цілком пристойний світло від домашнього модифікатора освітлення.

Освітлення — це найважливіший предмет в кадрі. Продумане освітлення може перетворити нудну кімнату у вируюче життям приміщення, ви завжди можете компліментарно підсвітити обличчя моделі та багато іншого. Світ у фотографії — єдиний інструмент, який вам потрібен, і необхідно вміти повністю контролювати його, щоб вдосконалювати власну майстерність у професійній сфері.

У цій статті ми розглянемо можливість роботи з дуже недорогий і функціональної у багатьох ситуаціях альтернативою професійним модифікаторам освітлення.

Лампи для дому

Модифікатори освітлення, на які в першу чергу варто звернути увагу при невеликому бюджеті, — круглі матові плафони для ламп типу бра. Вони будуть незамінні при тій же портретної фотографії, оскільки поширюють світло навколо себе дуже рівномірно.

Давайте розглянемо докладніше, що ж придумав Джейк Хікс в якості альтернативи.

Фотограф придбав в ІКЕА два білих матових плафона різного розміру. Один невеликого діаметра, а інший набагато більше. Менший призначався для використання в якості стельового освітлення у ванній кімнаті. Закріплений на стелі такий плафон буде добре висвітлювати всі приміщення повністю рівномірним світлом. Невеликий діаметр як не можна краще підходить для коридорів і маленьких кімнат.

Більшого розміру плафон був призначений для настільної лампи. Куполоподібний дизайн ідеально підходить для отримання значного світлового плями, при цьому можна не побоюватися, що світ виявиться занадто жорстким. При покупці потрібно звернути увагу, щоб колір плафона був ідеально білим, без домішок інших відтінків.

Джейк Хікс провів кілька тестів, щоб порівняти світло від плафонів і від класичних модифікаторів світла.

Так як один з улюблених і часто використовуваних фотографом модифікаторів є 55-сантиметровий портретна тарілка, з нею і проводилося порівняння.

Софтрефлектор — один з найпопулярніших аксесуарів, який використовується фотографами для отримання відмінного світла в студійної фотографії. Зазвичай фотографи добре уявляють собі, яким буде світло, якщо застосовувати портретну тарілку. Другим вагомим аргументом на користь порівняння стала ціна. Софтрефлекторы — недешеве задоволення, тому буде цікаво подивитися на різницю у результаті використання.

Очевидно, що плафони не призначені для фотосесій, тому спочатку потрібно було провести з ними деякі маніпуляції, перш ніж приступити до роботи.

Маленький плафон

як зробити модифікатор світла своїми руками

як зробити модифікатор світла своїми руками

З нього просто видалили всю внутрішню проводку та патрон лампи, а потім просто розмістили його поверх одного з стандартних моноблоків. З-за невеликого розміру не було побоювань, що плафон впаде або зміститься.

Великий плафон

як зробити модифікатор світла своїми руками

як зробити модифікатор світла своїми руками

З великим плафоном знадобилося трохи більше роботи. Нутрощі точно також довелося видалити, але для кріплення на моноблок було використано класичне перехідне кільце, за допомогою якого зазвичай встановлюються на моноблоки софтбокси і т. п. Кільце надійно закріпили тейпом.

Схеми світла та налаштування обладнання

Схему для освітлення взяли універсальну. Модель була розташована приблизно в півтора метрах від білої стіни. Джерела світла стояли в 50 см перед моделлю і на рівні її очей. Також був задіяний невеликий софтбокс, який розмістили на підлозі, біля ніг моделі. Оранжевий гелевий фільтр можна застосувати за бажанням. У тестах він брав участь.

Результати

Після того, як Джейк Хікс зробив кілька знімків з стравою краси, він переключився на зйомку з великим плафоном, а потім після декількох кадрів змінив його на менший. Те, що вийшло в результаті, говорить саме за себе.

схеми світла з портретної тарілкоюПортретна тарілка

схема світла з портретної тарілкою

схема світла з портретної тарілкою

схема світла з модифікатором світлаМаленький плафон

схема світла з модифікатором світла

схема світла з модифікатором світла

схема світла з модифікатором світлаВеликий плафон

схема світла з модифікатором світла

схема світла з модифікатором світла

Якщо ви захочете повторити експеримент будьте обережні, так як в тесті фотограф використовував світлодіодні моделюючі лампи, які виділяють досить мало тепла. Якщо моноблоки працюють з вольфрамовими лампами, варто бути більш уважним при роботі з плафонами.

Аналіз результатів

Софтрефлектор абсолютно очевидно виробляє більш направлене світло і наочно видно наскільки фон залишається темним в той час, як світло від плафонів розливається на велику площу, захоплює фон в тому числі. З-за такої спрямованості світла можна помітити, що тіні на обличчі моделей теж помітно темніше. Від плафонів світло заповнює більший простір, відповідно утворюється менше тіней навіть на обличчях моделей. Такий модифікатор, можна зробити висновок, ідеально підійде, коли потрібно зйомка з хорошим розсіяним світлом.

Маленький плафон відпрацював чудово. Від нього вийшов кращий світ, ніж можна було б очікувати. Маленький джерело створив контрастний світловий потік, який залишає яскраві відблиски і темні тіні. Можна відзначити, що від такого модифікатора вийшли приємні мерехтливі ефекти на шкірі та макіяжі.

Підсвічування від плафонів вийшла дуже чистою через плавного переходу від тіні до світла, але в той же час виявилася темніше, ніж очікувалося.

Отже, робимо висновки: матові білі плафони підходять для зйомки, особливо коли у фотографа є прагнення до експериментів. В будь-якому іншому випадку, для полегшення власного життя, більш якісного моделювання освітлення, свободи пересування і переміщення, у вас завжди є можливість вибрати традиційні сферичні модифікатори провідних світових брендів.


ВІДЕОКАНАЛ ФОТОГОРА