поради Лізи Холловей

41«Красиве освітлення, щирість і спроба передати душу людини на фотографії — це три основні речі, які я намагаюся вловити на своїх фотографіях. Я вважаю, що навіть самий звичайний сюжет може перетворитися в щось чарівне , якщо додати соковитих фарб, красиве природне освітлення і справжню зв’язок з тим, кого ви фотографуєте », — каже  Ліза Холловей , чудовий портретний фотограф з Арізони, США. Ліза не раз ставала переможцем різноманітних конкурсів в жанрі портретної і дитячої фотографії. Її роботами, особливо дитячими портретами, захоплюються по всьому світу, поради Лізи Холловей.

 

Як створити чарівництво

Найбільше я люблю фотографувати портрети найближчих мені людей — моїх власних дітей. Мій 2х-річний синочок Еллікот поступово переходить зі стадії «втекти-від-фотоапарата-як-можна-швидше» в стадію «я-можу-і-посидіти-ба поки-ти-зробиш-пару-кадрів-якщо-мені- дозволять-з’їсти-морозиво ». Я довго збиралася сфотографувати його портрет в стилі такого собі сільського хлопчаки. Мені хотілося отримати щось дуже просте, прикувати увагу глядача до головного героя.

На нашій фермі ми тримаємо близько 50 курок, і я подумала, що було б цікаво додати одну з них на фотографію, щоб зробити портрет мого сина більш цікавим. Тим більше що він обожнює проводити час в курнику чи ганяти курей по двору на вулиці. До того ж курочка-квочка виконувала стратегічно важливе завдання — вона дозволила моєму синові відчути, що він займається якоюсь важливою роботою (тримаючи курку в руках), і це дозволило мені викроїти трохи більше часу, щоб отримати один чарівний кадр.

 

5 Рад Як Фотографувати Маленьких Дітей

Вам, як фотографу, працювати з  дітьми у віці від 1 до 3 років може здатися дуже складно, але ви будете нагороджені за свої старання. Нижче ви знайдете кілька порад, як перетворити дитячу фотосесію в абсолютний успіх:

1. Підготовка . Продумайте всі деталі майбутньої зйомки і підготуйте все необхідне заздалегідь — починаючи з місця зйомки і закінчуючи одягом і реквізитом (в моєму випадку реквізит — це курка). В якості одягу для свого сина я вибрала простий джинсовий комбінезон. Мені хотілося зберегти нейтральну і м’яку палітру кольорів, і щоб при цьому головний герой виділявся на фотографії. І ніяких відволікаючих моментів! Для зйомки я вибрала спокійною і поступливий курку з нашого господарства. Останнє, чого мені хотілося під час зйомки — це приборкувати злий непокірну курку.

2. Місце зйомки. Для фото зйомки маленьких дітей вибирайте безпечне місце, до якого легко дістатися. Цей знімок з куркою був зроблений у високій сухій траві, яка росте на сусідньому покинутому ділянці недалеко від нашого будинку. Я вибрала саме це місце зйомки, тому що воно було близько від дому, там було достатньо місця, щоб знімати на довгофокусний об’єктив, а сухостій виглядав просто приголомшливо, наповнюючись золотистим світлом післяполудневого сонця.

Пам’ятайте, що потрібно шукати тільки якийсь невелику ділянку з гарним світлом. При зйомці на довгофокусний об’єктив в кадр не потрапляє весь інший простір. Камера бачить тільки те, що ви хочете показати на фотографії. Тому досить знайти красивий куточок, який буде виглядати чарівно на фотографії.

3. Терпіння. Робота з маленькими дітьми вимагає акуратного підходу і терпіння. Багато терпіння. Діти можуть бути дуже непосидючими, легко відволікатися, дуріти і іноді (точніше, майже завжди) вони абсолютно не зацікавлені в тому, що ви там намагаєтеся зробити зі своїм фотоапаратом. Перетворіть зйомку в веселощі для дітей! Не бійтеся опуститися нижче, щоб бути з ними на одному рівні, пограйте з ними, розкажіть щось смішне, можете навіть корчити пики і видавати непристойні звуки. Робіть все, щоб привернути увагу дітей хоча б на кілька хвилин.

Фотографувати Маленьких Дітей

Але пам’ятайте, що діти бувають різні. Деяким просто потрібно трохи часу і особистого простору. Я виявила, що фотографуючи на довгофокусний об’єктив, я перебуваю далі від них, не порушую особистий простір і в результаті дитина поводиться природніше. Все, що мені потрібно робити — це сісти подалі і потихеньку фотографувати те, що відбувається.

4. Найміть асистента. Мій чоловік допомагав мені під час цієї зйомки. Він допомагав нам з куркою і намагався тримати мого сина на одному місці, де мені потрібно було його сфотографувати. Мій синочок міг утримувати курку тільки пару хвилин, після цього вона починала вириватися у нього з рук. Добре, що мій чоловік був поруч, і мені не треба було бігати туди-сюди, допомагаючи малюку утримати курку.

lisa-holloway-021

5. Головне вчасно причаїтися. Іноді кращі кадри виходять, коли ви просто сидите далеко з фотоапаратом і ловите природні моменти. Під час зйомки портрета Еллікота з куркою я сиділа на пристойній відстані з об’єктивом 200 мм і потихеньку шепотіла його ім’я, щоб змусити його подивитися в мою сторону. Я була напоготові, щоб зловити той самий момент, вловити невидимий зв’язок з хлопчиком на фотографії. Як тільки я побачила цей кадр на екрані фотоапарата, я відразу ж зрозуміла, що ця фотографія гідна зайняти призове місце на конкурсі.

Нижче я приведу кілька фотографій з тієї ж самої зйомки, які показують природно не награні моменти

4-114-21411

 

Коли всі ваші плани руйнуються

Пливіть за течією! Іноді буває так, що діти у віці до 3 років найкраще виходять на фотографіях, якщо ви дозволите дитині бути самим собою. Тому доводиться забути все заготовки, наші улюблені «сиди смирно, дивись і посміхайся на камеру». Спробуйте нічого не говорити, а просто стежити за поведінкою дитини через видошукач вашого фотоапарата. Якщо удача вам посміхнеться, ви зможете зафіксувати кілька безцінних моментів!

 

Устаткування і Налаштування

Я знімала цей портрет на свій Canon 5D Mark III і об’єктив 200 mm 2.0L. Я вважаю за краще знімати на довгофокусні об’єктиви — так я перебуваю на достатній відстані від дитини, щоб не порушувати його особистий простір, і дати йому свободу дій. До того ж знімки на довгофокусний об’єктив виходять з приголомшливим м’яким розмиванням заднього плану . Мої настройки камери для цього конкретного кадру: ISO 400, діафрагма 2.0, витримка 1/640 секунди. За рахунок зйомки на відкритій діафрагмі з фокусною відстанню 200 мм на фотографії об’єкт зйомки добре відділяється від розмитого заднього плану.

 

Як Працювати з Природним Світлом

99,9% моїх фотографій зняті з навколишнім природним освітленням. Мені подобається придумувати кожен раз, як краще сфотографувати з тим світлом, який є навколо. На відміну від студійного освітлення, природне світло змінюється постійно — година за годиною, день за днем, навіть коли ви переміщується з одного місця зйомки в інше. Завжди щось новеньке!

Саме для цього портрета я вирішила провести зйомку ближче до вечора, коли контрової світло від сідаючого сонця буде красиво підсвічувати волосся по контуру, допомагаючи відокремити головного персонажа від фону. Щоб сильніше відокремити його від фону за рахунок розмиття, я попросила його встати на достатній відстані від високої трави за його спиною — так золотисті колоски виявилися не в фокусі і перетворилися в м’яке боке . Також при виборі місця зйомки мені хотілося, щоб більше низькоросла трава виявилася по обидва боки, прямо під ногами хлопчика, а більш високі колосся — ззаду на віддалі. Таким чином на фотографії хлопчик вийшов красиво обрамлений золотистої травою. З точки зору композиції це допомагає прикувати увагу глядача до його обличчя на фотографії.

Найбільше я люблю фотографувати із підсвічуванням в останні 30 хвилин світлового дня і аж до 15 хвилин відразу після заходу сонця. Портрет Еллікота з курочкою-квочкою був сфотографований за кілька хвилин до того, як сонце сховалося за горизонтом. За рахунок зйомки в цей « золотий час » у мене вийшла гарна м’яке підсвічування волосся. Якби я знімала трохи раніше, після полудня, з контрової підсвічуванням від ще занадто яскравого сонця, у мене б вийшли переосвітлення по контуру волосся.

 

6 Рад про те, Як Змусити Контрове Світло Працювати на Вас

1. Фільтр контрової світло. Я не великий фанат з низькою контрастністю, затуманених фотографій або ж фотографій із засвіченням і відблисками. Тому при зйомці проти світла я завжди намагаюся уникнути цього. Пропускаючи контрової світло крізь листя дерев або високу траву, ви можете помітно скоротити ефект димки від засвічення в кадрі.

2. Одягайте бленду. Бленди коштують недорого і гранично прості в роботі. Тим не менш, це відмінний спосіб скоротити кількість засвічення і відблисків при зйомці проти світла.

3. Встаньте в тінь. Якщо ви з фотоапаратом встанете в тінь, то фізично скоротіть кількість прямих променів сонця, що потрапляють в об’єктив вашого фотоапарата. А значить і позбудетеся від супутніх проблем. Якщо ж навколо немає підходящої тіні, де можна сховатися, намагайтеся направляти об’єктив під невеликим кутом до світла. Переконайтеся, що сонячні промені не спрямовані прямо в об’єктив (якщо ви звичайно навмисно не хочете отримати засвічення і відблиски в кадрі).

4. Відкрите небо. Намагайтеся вибрати точку зйомки так, щоб за вашою спиною був велику ділянку відкритого неба — це ваше основне джерело освітлення обличчя моделі.

5. Виставляйте експозицію по обличчю моделі. Я завжди використовую точковий експозамір і виставляю експозицію по обличчю (щоб коректно передати відтінок шкіри). Це правило особливо важливо дотримуватися при зйомці проти світла. Ви ж не хочете недоекспонувати головний об’єкт зйомки — вашого героя!

6. Уникайте відкритого неба за спиною моделі. Просто чудово, якщо відкрите небо розташоване за спиною фотографа, але не за спиною людини, якого ви фотографуєте. Якщо ви виставляєте експозицію по обличчю дитини, яскраве небо за його спиною просто-напросто піде в Пересвет.

А це виглядає як величезна негарне біла пляма на фотографії, яке тільки відволікає увагу від головного об’єкту зйомки. Пам’ятайте, що наш зір влаштовано таким чином, що ми в першу чергу звертаємо увагу на найяскравіші ділянки зображення. А я особисто не хочу, щоб на моїх фотографіях все дивилися на пересвічене небо.

Тому перед зйомкою я переконалася, що висока трава повністю заповнила простір в кадрі за спиною дитини. До того ж це допомогло зберегти цілісність кольорової палітри (теплі нейтральні кольори), і зберегти фокус на головному герої на фотографії.

У деяких випадках я навмисно маю небо за спинами людей на фотографії і відвожу небо в Пересвет. Але це робиться тільки в тому випадку, якщо я планую поєднати дві фотографії при обробці , щоб «підмалювати» західне небо за спиною моделі. Наведу приклад, як я сфотографувала окремо західне небо і пізніше при обробці в Photoshop додала його на портретний знімок.

4-31

Нижче ви побачите, як виглядає ця фотографія До і Після

lisa-holloway-071

 

Поради по Обробці для Отримання Теплих Золотистих Квітів на Фотографії

Я завжди спочатку редагую фотографії в Lightroom, а завершую обробку в Photoshop. У Лайтрум я досить сильно змінила значення параметрів Temperature (Колірна Температура) і Tint (Відповідає за баланс між відтінком зеленого або пурпурного на фотографії), щоб додати теплоти і відтінку маджента (рожево-пурпурний) на фотографію. Саме ці параметри і відповідають за створення золотистих кольорів .

Добре, якщо ви заздалегідь уявляєте, як повинна виглядати фотографія в кінцевому підсумку. Так ви швидше зрозумієте, що саме зробити з фотографією при обробці. Я знала, що мені хочеться отримати насичені кольори, теплі золотисті відтінки, надати трохи драматичний вид фотографії, і прикувати вся увага до особи хлопчика на фотографії.

lisa-holloway-081В фотошопі я зазвичай працюю на окремих шарах. Нижче опишу кілька прийомів, які я використовувала для обробки цієї фотографії, щоб ще сильніше підкреслити теплі золотисті кольори.

Щоб додати контрасту і затемнити фон я додала кілька шарів, що коректують з Кривими (Adjustmet Layers — Curves), і пограла з Режимами накладення (Blending Modes), щоб додати контрасту і насиченості. Додатково я додала тонування кольором за рахунок роботи з Кривими і Корректірующемі шарами Чистий Колір (Solid Color).

Я постаралася надати обличчю хлопчика більш драматичний вид за рахунок використання двох окремих шарів, що коректують з Рівнями (Levels) — один потрібен для підсвічування відблисків, інший — для затемнення тіней. Я посилила відблиски і додала контрасту в очах за допомогою техніки Dodge & Burn (інструменти Висветлітель і Випалювання).

Як тільки я домоглася потрібних відтінків і контрасту на фотографії, я підібрала кадрування на свій смак і за допомогою рівнів додала м’яку віньєтку по краях кадру. Після цього я додала трохи різкості на фотографію і зберегла готовий результат!

Можете подивитися фотографію До і Після: поради Лізи Холловей

lisa-holloway-091Автор статті і фотографій: Lisa Holloway

Джерело: http://iso.500px.com/backlight-natural-light-portrait-photo-tutorial/