Вам здасться неймовірним, але фотографувати дітей набагато простіше, ніж прийнято вважати. Звичайно, деякі прийоми залежать від віку дитини. Як фотографувати дітей .IMG_4967-web [1]
Але в цілому зробити вдалий кадр з дитиною іноді буває простіше, ніж з дорослою людиною. Детальніше про те, як правильно фотографувати дітей , читайте далі в статті.

Чому, на мій погляд, дітей фотографувати легше, ніж дорослих? Все просто: діти — істоти безпосередні, здатні висловити щирі емоції на камеру. Їх рідко бентежить присутність фотографа, вони живуть своїм життям, не звертаючи уваги на оточуючих. Навіть самий сором’язливий дитина здатна швидко забути про присутність фотографа. Для цього я використовую кілька простих прийомів:

  1. z_783da1b2 [1]Спочатку познайомтеся з дитиною, запитаєте, як його звуть, скільки років, яка його улюблена іграшка. Будьте доброзичливим і зацікавленим, щоб дитина перейнявся до вас довірою.
  2. Під час зйомки називайте дитину на ім’я, задавайте прості питання про те, що йому цікаво.
  3. Попросіть когось із батьків або родичів перебувати поруч під ча зйомки, щоб дитині було комфортніше.
  4. Оточіть малюка звичними речами. Якщо ви знімаєте в незвичній обстановці (наприклад, в студії), попросіть батьків взяти з собою улюблені іграшки дитини, його улюблену подушку або плед.
  5. Займіть дитину справою — попросіть зібрати пірамідку або показати, як їздить його іграшкова машинка. Не змушуйте дошкільнят позувати, для них це не властиво. Фотографуйте дитини, захопленого грою — так ви отримаєте більш живі знімки і не втомити малюка. Можна зрідка залучати його увагу, називаючи по імені. Можна попросити помахати рукою або влаштувати змагання — покажи, як високо ти вмієш стрибати.

Як фотографувати дітей — технічні моменти.

  1.  ayZQhxI5N2k [1]Експозиція для зйомки дитячого портрета залежить від умов освітлення. Але я дам один цінний порада — не виставляйте витримку довше 1/160 або 1/200, тому що діти в більшості своїй непосиди. Якщо дитина спокійно сидить на місці, це зовсім не означає, що він в наступну секунду не зірветься, щоб побігти за одною іграшкою. Витримка 1/160 і коротше допоможе заморозити рух в разі несподіваного повороту подій в кадрі. З цієї ж причини я використовую режим серійної зйомки, коли фотографую дітей.
  2. IMG_5517 [1]Об’єктив для фотографування дітей . Принципової різниці немає, на який об’єктив знімати . Якщо ви знімаєте дитини з близької відстані, то вистачить фокусної відстані 35-50 мм, якщо ви хочете залишитися непоміченим і фотографувати дітей на ігровому майданчику або в парку, я рекомендую використовувати довгофокусний об’єктив. Я, наприклад, знімала дітей в парку розваг на об’єктив 70-200 мм. Групу дітей, особливо в приміщенні, краще знімати на об’єктив з фокусною відстанню 15-24 мм.
  3. Використання спалаху . Не рекомендую використовувати спалах там, де без неї можна обійтися. Великий фотоапарат і так привертає зайву увагу дітей, а блискуча спалах може стати відволікаючим елементом. Дитина буде дивитися тільки на неї, а можливо захоче помацати руками. При зйомках групи дітей в приміщенні (в дитячому саду, на святі і т.п.) спалах може взагалі заважати основній дії (заняття, грі або виступу дітей на святі). Що ж робити? Вибирайте светосильную оптику, максимально відкривайте діафрагму і виставляйте максимально можливе iso . Не раджу вибирати максимальне ІСО вашої камери через велику появи шумів, зробіть вибір на користь передостаннього значення.
  4. z_7204926a [1]Точка зйомки для фотографування дітей . Найчастіше любителі знімають дітей з висоти свого зросту, тобто зверху. Верхня точка зйомки в дитячому портреті має місце бути, якщо дитина дивиться на вас знизу вгору. Але не захоплюйтеся! Класичний портрет людини — це зйомка на рівні очей. Щоб сфотографувати дітей на рівні очей, опустіться — сядьте на підлогу, зробіть упор на коліно, в крайньому випадку можна і лягти.
  5. Подбайте про збереження своєї техніки. Діти бувають непередбачувані. Вони можуть схопитися за об’єктив, кинути іграшкою в камеру, заплювати лінзу об’єктива і зробити багато чого непередбачуваного. Тому при фотографуванні дітей використовуйте захисні фільтри і бленди. Намагайтеся передбачити рух дитини, яке може загрожувати вашому фотоапарату.

Як фотографувати новонароджених дітей.

IMG_4984-web-200x300 [1]

Дітей віком до 3 місяців фотографувати найпростіше — вони малорухливі в той же час мають неповторну енергетикою. Навіть фотографії сплячих немовлят розчулюють глядачів. Для зйомки новонароджених не потрібно спеціальних пристосувань. Я використовую світло з вікна і два відбивача — сріблястий на відображення і білий на просвіт. При зйомці з сріблястим відбивачем я маю його навпроти вікна і знімаю з боку відбивача (він виконує функцію заповнює джерела освітлення). Якщо я використовую білий на просвіт, то маю його між дитиною і вікном, і знімаю проти світла. При цьому світло з вікна стає зовсім розсіяним і м’яким — ідеальним для зйомки немовляти. Можна знімати і без відбивача, тільки стежте, щоб не з’являлося різких тіней.

В якості фону можна використовувати махровий рушник пастельних тонів — біле, блакитне, рожеве, бежеве. Воно має красиву структуру і підкреслює зворушливість моменту. Дитину можна знімати як в одязі, так і без. Цікаво виглядають дитячі шапочки та шкарпетки, а також додаткові аксесуари — невеликі квіточки, клубки з нитками, плетені кошики і все, що підкаже вам ваша фантазія. Малюків я знімаю і зверху (з висоти свого росту за допомогою об’єктива 35 мм), і збоку на рівні їхніх очей (об’єктивом від 50 мм до 200 мм).

IMG_5117-web [1]Максимально відкривайте діафрагму , щоб в кадрі була маленька глибина різкості — так ви зможете створити дуже ніжну фотографію дитини. При обробці в графічному редакторі не підвищуйте контрастність зображення, я іноді навіть знижую контраст, щоб домогтися м’якою картинки.

І найголовніше — ловите моменти! Хороших вам знімків!

Подивитися запис майстер-класу по зйомці дітей