У мене давно з’явилася ідея сфотографувати портрет з графічним чорно-білим гримом. І буквально пару днів назад задумка здійснилася. Я вирішила поділитися, як все це було зроблено в домашніх умовах, при наявності тільки мене (фотографа без навичок нанесення макіяжу) та моделі. Студійний портрет з чорно-білим гримом.

Отже, вихідні умови зйомки:

Домашня студія, для зйомок використовувалася частина кімнати (площа приблизно 4 метри в довжину і 3 м в ширину)

Фон: Fashion Gray, паперовий, ширина 1,35 м

Студійні прилади:  3 імпульсних джерела світла по 180 Вт

Насадки:  Портретна тарілка (40 см) з білим розсіювачем, шторки, тубус

Камера і об’єктив: Canon 5D Mark II, Canon 85 мм 1.8

Для створення образу ми використовували:

Макіяж: чорна і біла фарба для обличчя (дитячий грим), біла пудра (грим для готовий), чорна рідка підводка для очей, накладні вії (розрізали навпіл, по половинці на зовнішній кутик ока), кисті для макіяжу

Афро перуку, чорний лак для нігтів, чорне пальто з відкладним коміром

Підготовка.

mg_50671Для нанесення гриму я використовувала звичайну фарбу для особи, якій малюють грим на дитячих святах. Вона легко розчиняється і змивається водою, за способом нанесення схожа на акварель.

Спочатку тонким пензлем я прокреслила вертикальну лінію посередині особи чорною фарбою, потім взяла кисть побільше і заповнила чорну частину обличчя.

Потім повторила те ж саме з білою фарбою. Фарба сохне швидко, тому потрібно відразу все заповнювати рівномірно (за принципом малювання аквареллю). Потім для вирівнюючи ми вирішили накласти другий шар фарби. Губи залишалися недоторканими.

Після цього модель сама приклеїла накладні вії за допомогою пінцета і клею, який додавався в наборі з віями. Ми розрізали одну вію на половинки — по полресніци на зовнішній куточок кожного ока. Вії ніяк не хотіли приклеюватися, тому що повіку було покрито фарбою. Тому довелося стерти фарбу з століття, потім приклеїти вії і зафарбувати віко заново.

Потім тонким пензлем я намалювала брови і губи — на чорній стороні особи брови і губи білим кольором, на білій стороні особи — чорним кольором. Потім ми додали чорну підводку очей для того, щоб підкреслити лінію зростання вій і виділити очі.

Для вирівнювання білої половини особи зверху я накладала білу пудру. Тієї ж самої білої пудрою ми покрили шию, плечі і кисті рук, щоб зробити шкіру блідіше.

Схема освітлення.

% D1% 81% d1% 85% d0% b5% d0% bc% d0% b0-% d1% 81% d1% 82% d1% 83% d0% b4% d0% b8% d0% b9% d0% bd% d0% be% d0% b3% d0% be-% d1% 81% d0% b2% d0% b5% d1% 82% d0% b01Використовується 3 джерела світла — малює, контурний і фоновий.

Модель коштує по центру, приблизно на відстані 2-х кроків від фону. Я з фотоапаратом на відстані 2-5 кроків від моделі (переміщалася, наскільки дозволяло простір — так, щоб не збити стійку-журавель).

Малює світло. На стійці журавель розташований моноблок з портретної тарілкою і розсіювачем. Джерело знаходиться по центру над моделлю на мінімальній висоті — так, щоб сама тарілка не потрапляла в кадр. Якщо розташувати джерело вище, почнуть з’являтися довгі тіні під носом і бровами.

Потужність малює джерела = max

Фоновий світло. Строго за моделлю (між моделлю і фоном) коштує стійка з моноблоком і насадкою тубусом. Ця стійка по висоті приблизно на рівні плечей моделі, голова моноблока спрямована вгору, щоб світлова пляма виявилося ззаду за головою, шиєю і плечима моделі (стійку саму на фотографіях не видно, вона захована за моделлю).

Потужність фонового джерела = приблизно від 1/4 до 1/8 max

Контурний світло. Зліва-ззаду-зверху від моделі варто стійка з моноблоком і шторками які утворюють вузький направлений пучок світла. Висота стійки вище зростання моделі, тому голова моноблока опущена вниз, так щоб світлову пляму потрапляло на волосся.

Потужність контурного джерела = приблизно від 1/2 до 1/4 max

У кімнаті повністю запнуті штори, вимкнене світло.

Налаштування камери: ISO 125, f / 10, 1/100 sec

У підсумку вийшло ось так:

mg_5091-21Обробка.

У Lightroom я знизила колірну насиченість, злегка знизила експозицію, підвищила контраст.

% B8% d0% b9% d0% bd% d1% 8b% d0% b9-% d0% bf% d0% be% d1% 80% d1% 82% d1% 80% d0% b5% d1% 82-% d1 % 87% d0% b5% d1% 80% d0% bd% d0% be-% d0% b1% d0% b5% d0% bb% d1% 8b% d0% b9-% d0% b3% d1% 80% d0 % b8% d0% bc1Потім треба було найскладніше — довести фотографію до розуму в Photoshop, опрацювати всі деталі, а особливо недоліки нашого саморобного макіяжу. Тому що фарба не лягла ідеально рівно, і особливо це було помітно на чорній стороні особи, тому що біла половина здебільшого пішла в Пересвет, особливо при підвищенні контрасту.

На першому етапі я почистила нерівності на шкірі за допомогою Healing Brush (Лікує кисть) і Patch Tool (Латка). Потім вирівняла тон шкіри (а точніше гриму, напевно) за допомогою методу Частотного розкладання . В результаті грим став виглядати майже ідеально.

Після цього за допомогою методу Dodge і Burn (Висветлітель і Випалювання) додала відблисків і тіней, за допомогою комбінації інструментів Stamp (Штамп) і звичайної Кисті чорного і білого кольору я виправила недоліки макіяжу в деталях (контури навколо очей, розділова лінія, контури брів і губ).

На завершальному етапі за допомогою інструменту Liquify (Пластика) я підкоригувала лінії губ, брів, вертикальну розділову лінію посередині особи.

І в самому кінці було накладено коригувальні шари з Кривими (Curves), створена темна овальна віньєтка (Виділення з розтушовуванням по краю приблизно 200-300 px + затемнення Рівнями Levels) і накладено шум через Фільтри — Додати шум (Filters-Add Noise) -> Monocromatic Gaussian 4,00%.

bw-face-do-posle11І ось готовий результат. Це перша фотографія з серії, скоро з’являться інші. Свої запитання можете залишати в коментарях внизу статті.

mg_5091-web1