Стокові фотографії

Стокові фотографії — це як сирий матеріал для дизайнерів, які потім будуть використовувати стокові зображення для створення нового зображення, колажу або графічного дизайну. Фотобанки-посередники, які формують базу фотографій і згодом перепродують їх кінцевим користувачам, гарантують високу якість зображень. Іншими словами, фотобанки гарантують, що у покупця не буде ніяких проблем з придбаної фотографією. Саме цим і пояснюються високі вимоги до якості фотографій на фотостоках .

Одні фотостоки більш прискіпливі до якості фотографій для продажу, інші виставляють нижчі вимоги до фотографів. На мій погляд, не варто сподіватися на те, що ваші роботи средненького якості допустять до продажу, краще відразу працювати на якісний результат. У цій статті ми якраз розглянемо, на що в першу чергу звертають увагу інспектори фотографій на фотостоках .

Де знайти технічні вимоги до стокових фотографій?

Кожен фотобанк зазвичай публікує керівництво для контрибуторів в кожній стокової категорії (фотографів, дизайнерів, відеооператорів і т.д.). В інтересах фотобанку відразу мінімально навчити майбутніх контрибуторів, тим самим хоч якось знизивши кількість неякісних робіт, надісланих на перевірку. Технічні вимоги до фотографій зазвичай знаходяться у відповідному розділі FAQ прямо на сайті або в окремій PDF брошурі.

Незважаючи на те, що у кожного фотобанку свої технічні вимоги, існує певний стандарт, з яким повинні відповідати ваші фотографії для продажу на стоці .

Які вимоги висувають до фотографій все фотобанки?

1.    Розмір зображення

Більшість фотобанків вимагають фотографії розміром не менше 3 або 4 мегапікселів(1200 або 1600 пікселів по короткій стороні). Якщо ви знімаєте навіть найпростішим дзеркальним фотоапаратом, ця вимога не викличе ніяких труднощів. Єдино, будьте обережні в разі кадрування з обрізанням великої частини знімка. В цьому випадку упевніться, що розміри «кропнутой» фотографії відповідають вимогам.

2. Цифрові шуми

holidayl12041Найбільш суворо фотобанки перевіряють фотографії на предмет цифрових шумів. Цифрові шуми можуть бути або наслідком завищеного значення ISO при зйомці в складних умовах освітлення, або з’являтися в результаті спроб витягнути недоекспонувати знімок.

Тому порада для тих, хто знімає для стоків: знімайте на низьких значеннях ISO (не більше 400 для бюджетних камер, не більше 800 для фотоапаратів з більш якісної матрицею). Якщо не вистачає світла в кадрі, додайте штучного освітлення, використовуйте спалах, тобто уникайте спочатку галасливих зображень.

Також пам’ятайте, що небажані цифрові шуми можуть з’являтися після додавання різкості на фотографію. Тому при конвертації з RAW не раджу підвищувати різкість більш, ніж на 25 пунктів (за шкалою в Lightroom).

З іншого боку, існує безліч способів придушувати шуми при обробці фотографії .

lightroom-3-noise-reduction-1024x6391Так, але при цьому відбувається замилювання деталей і втрата різкості. Тому тут палиця з двома кінцями. Шумодава можна користуватися тільки в крайніх ситуаціях, коли цифрові шуми дійсно помітні при 100% збільшенні. Також краще користуватися придушенням шуму в момент конвертації з RAW. Наприклад, в програмі Lightroom можна піднімати повзунок Reduce Noise, але не більше, ніж на 25 пунктів (краще до 20 пунктів).

Ще одна підказка по відстеженню цифрових шумів — пам’ятайте, що найбільше шуми помітні на однорідних областях (небо, задній план, затінені області на знімку і т.п.).

Якщо фотографія все-таки вийшла трохи гучної навіть після використання шумодава в помірній кількості, можна використовувати ще один трюк. Просто злегка зменшите розмір зображення, тим самим стиснувши його. Наприклад, якщо ваш фотоапарат дозволяє робити фото 4000 px по короткій стороні, то ви спокійно можете стиснути фотографію до 3000 px по довшій стороні. При цьому за рахунок стиснення відбудеться помітне зменшення шумів і згладжування зображення.

3. Правильна експозиція

Логічно, що однією з вимог до стокових фотографій є правильно виставлена експозиція. Так, не допускається втрата деталей через пересветов або недосвет в сюжетно важливих областях фотографії. Але в більшій своїй масі фотобанки люблять світлі знімки, з великою кількістю світлих деталей — білий студійний фон, світлі інтер’єри. Якщо знімок зробити в таких умовах, до допустима яскравість знімка трохи вище умовної «норми». Зверніть увагу на фотографії «рекламного» стандарту — білозубі посмішки, светлокожие «світяться» щастям моделі. Такого ефекту можна домогтися за рахунок простого трюку з легким підвищенням яскравості фотографії.

8988341-happy-woman-biting-in-a-croissant-in-a-kitchen14.    Фокус і глибина різкості

Ще один не менш важливий момент — це акценти на фотографії за рахунок фокусу . Просте технічне вимога — це в принципі наявність різкості на сюжетно важливих ділянках на фотографії.

Інше питання стосується глибини різкості на знімку . Тут немає якихось особливих вимог, також як і у творчій фотографії. Як визначити, в якому випадку використовувати малу або велику глибину різкості? На мій погляд, в першу чергу потрібно уявити, як буде використовуватися ваша фотографія. Так, для фотографій, які повністю або велика їх частина буде використовуватися в якості підкладки або заднього плану (наприклад, під текст), потрібно мала глибина різкості. Навпаки, зображення, які будуть використані в колажі (ізольовані предмети, люди, текстури і т.д.) краще підстрахуватися і затиснути діафрагму до значень f8-f16.

stock-photo-2383000-juicy-isolated-tomato-with-clipping-path1images15.    Хроматичні аберації

aberration11Це одна з технічних помилок, яку не прощають інспектори фотобанків. Що таке хроматичні аберації, ви можете прочитати в окремій статті . На щастя, такі програми як Lightroom і Photoshop дозволяють дуже просто і без зайвих зусиль позбутися від цих неприємних огріхів оптики.

У Lightroom досить поставити галочку навпроти Remove Chromatic Aberrations у вкладці Lens Corrections. У Adobe Photoshop вам потрібно буде зайти в Фільтри -> Корекція лінз (Filters -> Lens Correction) і у вікні, поставити галочку навпроти хроматичної аберації. Не забудьте вибрати профіль свого фотоапарата і об’єктива внизу цього вікна (наприклад, Canon 5D Mark II + Canon 24-70 2.8), він зазвичай визначається автоматично.

6.    Бруд на лінзі або матриці

images-11Плями на об’єктиві або забруднення на матриці виглядають на фотографіях у вигляді темних плям. При цьому їх не завжди можна побачити неозброєним оком. Для того щоб полегшити пошук таких плям на знімку, можна використовувати спеціальну функцію програми Lightroom. У режимі Develop виберіть інструмент Spot Removal для точкової заміни частин зображення. Коли цей інструмент активний, під фотографією з’являється опція Visualize Spot. Поставте галочку навпроти цієї функції, підкрутити повзунок вправо, і ви відразу побачите всі плями на вашій фотографії .

У Photoshop я зазвичай створюю допоміжний Коригувальний шар з Кривими (Curves), де для знімків на світлому тлі точку чорного перекручують вправо, для знімків на чорному тлі точку білого перетягувати вліво. Таким чином, досягається постеризація зображення з високою концентрацією відповідно чорного або білого кольору. За рахунок цього відразу стає видно всі огріхи по пилу і плям на лінзах. Ці плями видаляються на шарі з самої фотографією, який знаходиться під допоміжним шаром з кривими.

7.    переобробку

Уникайте серйозного втручання в стічне зображення. Обробка допустима, але результат повинен виглядати максимально натурально. Хорошим радою буде пам’ятати, що стічна фотографія — це свого роду исходник для наступних користувачів. Тому всі зміни повинні призводити до охайному, але натуральному результату.

8.    «Гігієнічна чистота» і охайність фотографії

a7e8abbc37ba1Це основна вимога до стокових фотографій, але його не можна назвати технічним в плані зйомки. Це скоріше вимога до підготовки і самому проведенню зйомки.

Що означає «гігієнічна чистота» фотографії ? Все на ваших знімках має виглядати ідеально, як в хорошій рекламі миючого засобу, все повинно сяяти чистотою і свіжістю. Якщо ви використовуєте аксесуари і предмети, все повинно виглядати, як новеньке. Ніяких пошкоджень, плям, пилу, подряпин і інших ознак «поношенности».

Що стосується людей в кадрі, в більшості випадків кінцеві користувачі і інспектори хочуть бачити здорових, охайних, привабливих людей. Звертайте увагу на те, щоб волосся і одяг моделей виглядали дуже охайно.

images-21Також на стічних фотографіях неприпустимо присутність логотипів відомих торгових марок і брендів. Це виключає можливість використовувати фотографію в комерційних цілях. Тому переконайтеся, що всі логотипи і зайвий текст не видно на предметах ще в момент зйомки, або їх можна потім легко видалити за допомогою інструменту Штамп (Clone Stamp) в фотошопі.

9.    Артефакти цифрового зображення

Для максимального збереження якості знімків рекомендується знімати в форматі RAW (NEF), потім проводити конвертацію в RAW-конверторі, експортувати в максимальній якості у форматі TIFF або PSD, в колірному просторі RGB або ProPhoto RGB, з розширення 240-300 dpi. Потім допрацьовуємо фотографії в Photoshop і зберігаємо через функцію «Зберегти як ..» (Save As …) в форматі JPEG з максимальною якістю 12.

comp_111comp_071comp_051

 

 

 

 

Ніколи не розгортайте фотографії , не намагайтеся зробити фотографію більше, ніж вона є. Ще одне «НЕ» — ніколи НЕ пересохранять фотографії з JPEG в JPEG , тому що це може привести до появи «артефактів». Наприклад, постерізациі зображення в однорідних ділянках фотографії з плавними світло-тіньовими або колірними переходами (небо, однорідний фон).

10.  Комерційна цінність

Найголовніше — не забувайте, для чого створюються стокові зображення. Більшість з них будуть використані в якості графічного наповнення для рекламних кампаній . Тому фотобанки хочуть бачити знімки, які несуть комерційну цінність , і за своїм змістом підійдуть для використання в цілях реклами, ілюстрування популярних журналів і інтернет-видань . Виняток становлять тільки знімки з категорії Editorial (Редакторський розділ), які можуть бути використані в якості новинних ілюстрацій, містять зображення відомих людей, подій в світі або просто сюжетних замальовок з сучасного життя.

Сподіваюся, цей короткий огляд трохи підніме завісу таємниці про вимоги до стокових фотографій . Свої запитання залишайте в коментарях нижче.

Хороших вам знімків!