x_39a6519f [1]У цій статті продовжимо говорити про характеристиках світла і про те, як їх можна використовувати в фотографії. Зовсім трошки згадаємо прості закони фізики.

interior7 [1]По-перше, повернемося до того, що світло буває природний і штучний — в залежності від походження джерела освітлення. Так, природне світло — це світло, що випромінюється природними джерелами. Перш за все, до них відносяться вогонь, сонце, місяць і зірки. 3816_41 [1]Але в природі зустрічаються і більш рідкісні джерела видимого світла. Наприклад, світяться організми, скупчення яких може створювати світлову пляму, достатню для створення дивовижних знімків.

Під природне світло доводиться швидше підлаштовуватися, ніж керувати ним: вибирати відповідний час доби і розташовувати модель щодо світла, а не навпаки. Управляти природним світлом можна хіба що за допомогою відбивачів, розсіювачів та ін., Перенаправляючи промені світла в потрібному напрямку. Винятком є ​​вогонь, яким людина успішно навчився управляти — запалювати свічки, багаття й смолоскипи в будь-якій кількості.

Один тисячу сто сімдесят вісім [1]До штучного освітлення відноситься світло джерел і приладів, створених руками людини: лампи розжарювання, спалахи, газові ліхтарі, люмінесцентні лампи, світіння різних приладів, екранів і т.д. Штучним світлом, як правило, легше управляти: вибирати кут падіння, інтенсивність, включати або вимикати джерело.

З точки зору фотографії можна виділити джерела світла, якими фотограф може безперешкодно керувати (спалаху, студійні освітлювачі і ін.) І ті, до яких доводиться пристосовуватися (сонячне світло, світло в громадському приміщенні, вуличне освітлення вночі).

І в тому, і в іншому випадку незайвим буде знання правил розподілу світла в просторі:

mUZhrnXMspQ [1]1. У природі світла діє правило зворотних квадратів. А саме: сила світла обернено пропорційно квадрату відстані .

L = 1 / s 2 ,

де F L — сила світла (інтенсивність освітлення), s — відстань від джерела освітлення до об’єкта зйомки

Так, якщо поставити спалах на відстані 3 метри від моделі, то сила світла на такій відстані дорівнюватиме 1/9 вихідної потужності імпульсу.

2. Зі збільшенням відстані від джерела освітлення площа світлового плями збільшується.

3. Зі збільшенням відстані від джерела світло стає більш м’яким .

4. Чим вище щільність речовини , через яке проходить світло, тим швидше знижується сила світла (тобто тим сильніше він розсіюється).

Як ці правила застосувати на практиці?

  1. N1xlPRnLYZg [1]Чим ближче модель до джерела світла, тим меншу експозицію потрібно виставляти(сильніше закривати діафрагму або скорочувати витримку, або і те, і інше).
  2. Спочатку при збільшенні відстані від джерела сила світла зменшується дуже швидко, потім цей процес сповільнюється. Тому чим далі ви розташуйте модель від джерела світла, тим більшу свободу рухів вона матиме.
  3. Для р авномерного освітлення кількох об’єктів зйомки розташовуйте джерело освітлення далі від них. Наприклад, при груповому портреті: чим більше людей ви знімаєте, тим далі потрібно відсувати освітлювальний прилад для рівномірного освітлення всіх портретованих.
  4. Для отримання більш м’якого малюнка при відсутності розсіювачів відсуньте джерело світла подалі від моделі.
  5. При неможливості управляти потужністю джерела освітлення апаратно (за допомогою перемикачів потужності імпульсу), можна просто відставити освітлювальний прилад далі від моделі.
  6. При зйомках в тумані або під водою джерело світла треба підносити значно ближче до об’єкту зйомки для досягнення порівнянного результату. 0_7bde_c6335a8e_orig-150x150 [1]

Третя частина — тут .