Ура, друзі! Літо буквально через пару днів, а це значить, що сезон красивих сонячних фотографій, які будуть прикрашати нам довгі зимові вечори, відкритий. Секрети успішної портретної фотозйомки. Сьогодні ми поговоримо про те, як можна сфотографувати гарний портрет в яскравий сонячний день.

Я вже не раз говорила, що хороше освітлення — це запорука вдалої фотографії. І здається — так ось же ідеальні умови: яскраве світло — відмінні знімки. Але не все так просто.

На жаль, не завжди правило «більше світла — краще фотографії» спрацьовує. А у випадку з портретною зйомкою в яскравий сонячний день ми взагалі стикаємося з низкою серйозних проблем.

Наприклад, зйомка в сонячний полудень, коли сонце стоїть в зеніті і світло падає прямо зверху на модель, часто призводить до того, що у моделі з’являються глибокі тіні на обличчі. При верхньому жорсткому світі на обличчі виходить дуже контрастний світлотіньовий малюнок — сильні тіні під очима, носом, підборіддям.

Секрети успішної портретної фотозйомки

Таке освітлення може зіпсувати навіть найкрасивішу девушку.Да і позувати під палючим солнцем- завдання непросте. Спробуйте вийти в жаркий літній полудень на вулицю без сонячних окулярів і при цьому не жмуритися і виглядати розслаблено і природно. Так що ж тепер нам не фотографувати взагалі опівдні? Звичайно, краще вибирати більш сприятливий час дня для фотосесії, але іноді у нас немає вибору. Тільки пам’ятати про невеликі хитрощі, які суттєво полегшать вам життя і поліпшать якість фотографій.

1. Фотографуйте в тіні

3-hat1Якщо ви не знімаєте в пустелі, то навіть в самий жаркий полудень завжди можна знайти відкриту тінь — від великих будівель, дерев, навісів і т.п. У тіні світло дуже м’який, і ви отримаєте фотографії з рівномірним освітленням на обличчі моделі. Зйомка в тіні дозволить вам уникнути складнощів роботи з жорстким сонячним світлом.

Ключовий момент тут знайти не саме темне місце, а скоріше рівномірно затемнений ділянку (велику рівномірну тінь), де світло хоч і в невеликій кількості, але рівно лягає на особу. Фотографуватися під деревами з рідкісною листям — не найбільш вдала ідея, так як через листя на обличчі буде калейдоскоп з яскраво освітлених і затемнених плям.

Спробуйте використовувати крислатий капелюх або парасольку для створення рівномірно затіненого ділянки. Або попросіть асистента потримати відбивач так, щоб тінь закривала обличчя моделі. При переміщенні з яскравого світла в тінь не забудьте скоригувати баланс білого.

2. Використовуйте відбивач

4-reflector1В як відбивач може виступати будь-яка поверхня, яка має властивість відбивати світло у напрямку до об’єкту зйомки. Якщо ви плануєте фотосесію і заздалегідь готуєтеся до зйомки, обов’язково візьміть із собою відбивач. Я зазвичай використовую сріблястий і білий на відображення, якщо ви хочете додати тепла у ваші знімки, можна з обережністю використовувати золотий відбивач.

Особливо вдало підходить для рудоволосих або темношкірих моделей. Якщо відбивача у вас під рукою не виявилося, можна використовувати підручні матеріали. Будь-яка біла або світла поверхня здатна служити відбивачем. Світла стіна, біла футболка, алюмінієва фольга або відбивач світла для лобового скла в машині — все це можна використовувати для зйомки.

Розмістіть рефлектор протилежно напрямку падіння світла — так, щоб відбите світло падало на обличчя моделі трохи знизу і збоку. Це дозволить заповнити і пом’якшити глибокі тіні. Якщо справа відбувається на піщаному пляжі, то все ще простіше. Попросіть модель прилягти на пісок, і кількості світла, відбитого від світлого піску, буде досить для висвітлення особи моделі.

3. Використовуйте розсіювач (дифузор)

Рассеиватель пом’якшує прямий світловий потік і зменшує тим самим можливість пересветов. Він також збільшує площу поверхні джерела світла, і в результаті тіні від об’єкта фотозйомки стають значно м’якше. 3-rasseivatel-hand-made1

3-rasseivatel-hand-made1Найпростіший і, тим не менш, досить ефективний розсіювач на спалах можна зробити вручну, використовуючи білу щільний папір і гумку для фіксації паперу на спалах. В принципі для створення розсіювача можна використовувати будь-який білий напівпрозорий матеріал. Головне проявити трохи фантазії, ну а для людей, які не бажають заново винаходити велосипед існують готові серійні універсальні розсіювачі для спалахів.

 

4. Використовуйте спалах

2-flash1Можливо, звучить нелогічно, але саме спалах дозволяє нам боротися з жорсткими тінями на обличчі моделі. Спалах працює в якості заповнює джерела світла,і прибирає зайве затемнені області. Якщо ваша камера дозволяє змінювати інтенсивність спалаху, то поекспериментуйте c настройками корекції потужності спалаху і знайдіть таке значення, яке буде прибирати тіні, але разом з тим не буде надмірно інтенсивно і штучно висвітлюються особа.

Для отримання максимально вдалого кадру, встановіть експозицію на кілька щаблів в мінус. Перевірте отриманий результат і переконайтеся, що зображення не було занадто засвіченим або навпаки темним. Спалах злегка затемнює фон, що в цьому випадку грає нам тільки на руку.

Легкий світловий контраст між особою і фоном додасть фотографії велику глибину. Використання спалаху дозволить вам також знімати модель навіть з сонцем за її спиною. Світло, що падає позаду, буде красиво підсвічувати волосся, підсвічувати контур плечей, надаючи фотографії певний шарм.