Літо — пора відпусток і подорожей, і я подумала, що було б добре написати  короткий курс тревел-фотографа . Тревел-фотографія (туристична фотографія або фотографія в подорож) — це жанр фотографії, який відображає враження і спостереження мандрівника. тревел-фотографія.
 І я хочу попередити відразу, що даний цикл статей розрахований на тих, хто вже втомився від нескінченних фотографій на тлі будівель, і хто хоче осягнути унікальність природи і культури інших країн і передати її через свої фотографії.

Почнемо ми з підготовки до подорожі, а саме з того, що необхідно взяти з собою в дорогу.

  1. рюкзак

fotobackpack1Головне, що відрізняє тревел-фотографа від всіх інших фотографів, це те, що він часто й подовгу переміщається, а таже що фотографувати йому доводиться в самих непередбачуваних умовах. Тому особливу увагу нам слід приділити вазі обладнання та зручному розташуванню. З особистого досвіду можу порекомендувати придбати фоторюкзак або ж звичайний туристичний рюкзак з двома обсягами, ніж фотосумку. Остання має властивість відтягувати плече після першого ж години прогулянки, в той час як рюкзак рівномірно розподіляє вагу по всій спині. Єдина проблема рюкзака в тому, що з ним вас можуть не пустити в деякі музеї.

  1. фотоапарат

% D1% 81hehol1Слід заздалегідь подбати про захист свого обладнання. Завчасно вивчіть погодні умови місця своєї подорожі. Якщо ви знаєте, що поїздка планується в дощовий сезон, то має сенс придбати спеціальний поліетиленовий чохол для фотоапарата. Ну або просто натягнути звичайний копійчаний прозорий пакет і закріпити його за допомогою аптечної гумки. Використовуйте захисні фільтри для об’єктивів, щоб оберегти їх від бруду, пилу і подряпин.

Ну і не залишайте сумки без нагляду — інакше ви позбудетеся і камери, і фотографій.

  1. об’єктиви

З приводу об’єктивів, необхідних у подорожі, ви не знайдете істини. Хтось вважає, що треба брати з собою як мінімум три-чотири об’єктива: надширококутний (фокусна відстань до 24 мм) для зйомки архітектури, пейзажів, інтер’єрів; ширококутний об’єктив (фокусна відстань до 28 мм) — для такої ж зйомки, але з меншими геометричними спотвореннями; стандартний штатний об’єктив (фокусна відстань від 28 до 70 мм) — для портрета або репортажу; довгофокусний (фокусна відстань більше 70 мм) для зйомки портрета, природи, тварин.

Хтось же, пам’ятаючи про те, що все це доведеться тягати на своїх плечах, виступає за універсальний об’єктив з широким діапазоном фокусних відстаней, від 18 до 200 мм, наприклад. Проблема цих об’єктивів в слабкій світлосилі, але не можна ж вимагати від універсального об’єктиву бути ідеальним в усіх відношеннях. Щоб вирішити цю дилему, я пропоную вам перед поїздкою визначитися, що саме ви плануєте знімати під час подорожі. Якщо вуличну фотографію і людей, то вибирайте стандартний штатний об’єктив, якщо архітектуру — ширококутний, якщо природу і тварин — довгофокусний.

Чесно кажучи, я дотримуюся другої точки зору, хоча завжди на зміну універсальному об’єктиву беру з собою 1 светосильний фікс (50 мм 1.4 або 35 мм 1.5) — так, про всяк художній випадок.

Якщо ви не плануєте знімати велікохудожественние фотографії в подорожі, і вам потрібні просто знімки для сімейного альбому, обмежтеся хорошим компактом. Наприклад, у мене на цей випадок є Fuji з вбудованим об’єктивом 1.8. Ну і камеру в смартфоні ніхто не відміняв:)

  1. спалах

Спалах незамінна в тих випадках, якщо ви плануєте знімати в місцях з поганим освітленням (печери), Потрети ввечері на прогулянці, або ж на вулиці опівдні. Не забудьте взяти для спалаху додатковий комплект батарейок і чохол.

  1. штативи

shtativ1Штативи вам знадобляться в разі, якщо ви плануєте знімати вечірній або нічний місто. Я не великий любитель тягати з собою штатив через його ваги і габаритів, але якщо ви все ж зважилися на такий геройство, то раджу вибрати максимально компактний варіант штатива , за умови що він витримає вагу вашого фотоапарата з об’єктивом. Штативи з карбону досить легкі і міцні, але вони і коштують на порядок дорожче своїх алюмінієвих побратимів.

Для компактних камер можу порадити гнучкі штативи (як на картинці справа), які займають мало місця, але при цьому доовльно «чіпкі». Чи не намагайтеся ставити зеркалку з об’етівом 70-200 мм на такий штатив!

Фотографувати нічні пейзажі на довгих витримках можна і без штатива.  Головне — бути винахідливим і знайти підручні засоби фіксації камери — стійкі перила, стовпи, в крайньому випадку постаівть фотоапарат на землю. Також добре допомагає фотографу правильна поза .

  1. Карти пам’яті

Якщо ви вирішите знімати і в RAW, і в JPEG-форматах, але вам знадобиться не одна карта пам’яті. Необхідна кількість флешок залежить від того, чи візьмете ви з собою в поїздку ноутбук чи ні, і чи буде у вас час перекидати фотографії з фотоапарата на комп’ютер. Особисто я беру 2 карти пам’яті по 16 GB, мені цього вистачає на цілий день (зйомка в RAW). В кінці дня я пересохранять всі файли на жорсткий диск (MacBook завжди подорожує зі мною). Не забудьте носити флешки в герметичному пакеті, щоб вони не намокли.

  1. Акумулятори

Раджу брати з собою запасний акумулятор для фотоапарата. Статут за день, увечері ви можете забути поставити акумулятор на зарядку, і виявите, що заряд на нулі тільки вранці перед виходом.

Ну або ставте собі нагадування на телефоні, щоб перед сном обов’язково поставити акумулятор фотоапарата на зарядку.

Список прибамбасів можна продовжувати до нескінченності. Але всього вищепереліченого має бути достатньо для комфортної фотозйомки під час подорожі. І пам’ятайте — в разі з тревел фотографією дествиях правило «краще менше, та краще (компактніше і легше)» . Відмінних вам фотографій з подорожі влітку 2014!

Діліться своїми ідеями про найнеобхідніше фотоспорядження під час путешествіяв коментарях до статті. І напишіть, куди ви подорожуєте цього літа

Дивіться запис вебінару про фотографію в подорож