0039-shooting-strobist-alohafred-IMG_1551 [1]Найголовніше для хорошого фотографа — вміти правильно використовувати світло для створення красивого зображення. Добре, коли умови зйомки дозволяють обмежитися природним освітленням.

Але бувають випадки, коли кращого ефекту можна досягти за допомогою свого власного освітлювального обладнання. Давайте подивимося, як з мінімальними витратами і максимальним ефектом зібрати власний набір техніки для «студії на виїзді» .

Не думайте, що я зараз буду рекомендувати вам придбати студійні моноблоки, софтбокси, генератор електроенергії і місткий автомобіль на додачу. Звичайно, можна работтаь і на такому рівні, але навряд чи більшості з вас захочеться витрачати чималі гроші на те, що можна зробити набагато простіше і дешевше, не програвши при цьому в результаті.

Отже, оптимальний набір техніки для створення виїзної «студії» :

— 2 зовнішні спалахи (можна навіть недорогі типу Yongnuo або Sigma, з мануальним управлінням і провідним числом від 33 і поворотною головкою), мінімальна ціна за одиницю від 4000 р. В середньому придбання 2х недорогих спалахів вам обійдеться в 10 000 р.

* Рекомендую купувати однакові спалаху, щоб було легше налаштовувати співвідношення потужностей світлового імпульсу.

— 2 студійні стійки (висота до 2 м, навантаження до 2 кг), ціна від 1500 р. за одиницю, в сумі близько 3000 р.

— 2 перехідника-кронштейна на стійки для кріплення парасольок і спалахів, ціна за одиницю близько 500 р., В сумі 1000 р.

— Радиосинхронизатор: 1 передавач і 2 приймача (я використовую Yongnuo RF-602), ціна комплекту в районі 3000 р.

— 3 парасольки для моделювання світла, розмір 80 см (2 білих на просвіт + 1 на відображення, срібло), ціна за одиницю від 400 р., В сумі 1200 р.

Фотоапарат, сподіваюся, у вас вже є.

Таким чином, загальна вартість такого оптимального набору на жовтень 2012 р становить 18 200 р. в мінімальної розкладці.

Можна обійтися і меншою кількістю обладнання (1 спалах, 1 стоку, 1 кронштейн, синхронізатор з 1 приймачем і 2 парасольки, білий і срібло) загальною вартістю від 10 100 руб. В цьому випадку ви зможете моделювати світло, але тільки за допомогою одного джерела. Для початку цього цілком достатньо, тим більше що в більшості випадків ви можете додатково використовувати природне освітлення.

А тепер давайте подивимося, що ви зможете робити, інвестуючи ці гроші в своє хобі або власний фотобізнес. Найбільш поширені випадки використання переносної системи освітлення з зовнішніх спалахів :

— виїзна зйомка на заході або на світанку

— вечірня / нічна виїзна зйомка

— зйомка на вулиці проти сонця або з недостатнім освітленням

— зйомка постановочного портрета або предметка в інтер’єрі з недостатнім або невдалим освітленням

Зверніть увагу, що подібна система освітлення з зовнішніх спалахів придатна тільки для постановочної зйомки. У цьому полягає специфіка будь-студійної фотографії: ви можете виставити світло так, як вам необхідно, але модель буде прив’язана до джерела освітлення. Тому залиште все це обладнання будинку, якщо ви зібралися знімати репортаж.

Пам’ятайте, що для установки і налаштування обладнання необхідно час. Тому заздалегідь подбайте про те, щоб у вас вистачило часу на підготовку вашої мобільної студії до роботи.

Зразкові схеми постановки світла.

1. Одна спалах — один парасольку на просвіт (можна міняти з парасолькою на відображення) . Спалах на стійці встановлюєте на рівні обличчя моделі, фронтально, під кутом 30-45 градусів

32916_32721711 [1]
                                1 спалах + зонт на просвіт

2. Дві спалаху, два парасольки на просвіт.

Варіант 1. Стійки ставляться зліва і праворуч від моделі, під кутом 90 градусів. Потужність спалахів однакова

два спалахи і два парасольки на просвіт з боків
                   два спалахи і два парасольки на просвіт з боків

Варіант 2. Стійки ставляться зліва і праворуч від моделі, під кутом 45 градусів. потужність однакова

два спалахи і два парасольки на просвіт під кутом 45 градусів
два спалахи і два парасольки на просвіт під кутом 45 градусів

Варіант 3. Стійки ставляться зліва і праворуч від моделі, під кутом 45 градусів. Потужність однієї спалаху більше (один спалах — малює світло , друга — світло, що заповнює )

два спалахи з парасолями на просвіт під кутом 45 градусів, одна могутніше
два спалахи з парасолями на просвіт під кутом 45 градусів, одна могутніше

* Один з парасольок на просвіт можна замінити парасолькою на відображення (зазвичай виконує роль малює, основного світла)

3. Дві спалаху, один парасольку на просвіт. Спалах з парасолькою на просвіт грає роль малює м’якого світла (її потужність більше). Спалах без насадки ( «гола») виконує функцію жорсткого підсвітки .

Варіант 1. Спалах з парасолькою розташовується під кутом спереду 45 градусів, «гола» спалах — навпроти неї, тобто ззаду під кутом 45 градусів

2 спалаху і 1 парасолька на просвіт
                                                           2 спалаху і 1 парасолька на просвіт

Положення спалахів (кут щодо моделі) можна варіювати.

Варіант 2. Спалах з парасолькою на просвіт встановлюється фронтально або трохи зверху від моделі. Контровому спалах встановлюється строго ззаду моделі.

один спалах з парасолькою спереду, гола спалах ззаду
                           один спалах з парасолькою спереду, гола спалах ззаду

* У такій схемі освітлення при зйомці на заході (сході) в ролі контрового джерела освітлення може виступати західні сонячне світло.

Автор фото: Марія Петрова
                                                                Автор фото: Марія Петрова

Залишайте ваші коментарі внизу записи

Хороших вам знімків!

Відео по темі

Студійна зйомка з зовнішніми спалахами

Спалах для зйомки портрета в приміщенні