beyond-the-key-building-a-subtle-light-setup-clay-cook-fstoppers1Правильно виставити освітлення — завдання непросте, і багато в чому доводиться спиратися на власний досвід та інтуїцію, схеми студійного освітлення.
По-справжньому розуміти, як працює світ, починаєш тільки після численних експериментів з освітленням і багаторічної практики роботи в студії. У цій статті рекламний і фешн фотограф Clay Cook розповідає про тонкощі побудови красивої схеми студійного світла. 

Особисто я — великий любитель схем освітлення з одним джерелом світла. Тому у всіх зйомках я намагаюся відтворити схему освітлення таким чином, щоб зберігався світлотіньовий малюнок від одного джерела освітлення (хоча насправді в схемі могжет бути до 6 джерел).

Якщо я проводжу зйомку для перукаря-стиліста, дуже важливо, щоб зачіска була добре освітлена. Коли ж мова йде про б’юті зйомці, в якій головне — макіяж моделі, то важливо, щоб світло добре заповнював особа і при цьому зберігалися всі деталі на шкірі.

Аналогічні правила діють в зйомці для дизайнерів одягу або рекламної предметної зйомці. Я завжди виконую очікування клієнтів, і при цьому не відхиляються від свого стилю зйомки і досить драматичною схеми освітлення.

 

Об’єкт зйомки.

Перш ніж приступити до розмови про висвітлення, давайте поговоримо про те, кого (що) ви знімаєте і яка загальна концепція зйомки. Насамперед я завжди аналізую риси обличчя моделі і особливості її (його) зовнішності. Також перед зйомкою я переглядаю цікаві фотографії в пошуках натхнення, і попередньо погоджую з клієнтом то, як буде виглядати освітлення.

Ми разом вибираємо одну зразкову фотографію, яка служить основою для виставлення схеми освітлення. До неї додаються зображення з зразковим стилем макіяжу (опора для візажиста), зачіски (для перукаря), одягу (для стиліста) і загального стилю.

Загальна ідея зйомки розробляється заздалегідь, і саме концепція зйомки є визначальним фактором при виборі насадки для малює (основного) джерела світла.

beyond-the-key-building-a-subtle-light-setup-clay-cook-fstoppers-paul-c-buff-aveda1

 

 

Малює світло (Key Light)

Основний крок в побудові схеми освітлення — це виставлення основного, або малює джерела світла. Особисто я як малює світла вважаю за краще використовувати м’яке світло, тому мій вибір насадок зводиться до софтбокса, октобоксу або портретної тарілці з дифузором (білим розсіює маетріалом).

Я рекомендую для початку виставити потужність малює джерела світла на 1/2, і це буде слугувати непоганою відправною точкою. Як тільки ви підберете настройки потужності головного джерела так, щоб світлотіньовий малюнок відповідав концепції зйомки і загальному настрою, можна вважати, що половина справи зроблена. Далі залишиться додати трохи контрасту і підкреслити контури за допомогою додаткових джерел освітлення.

Photography: Clay Cook Additional Processing: Jordan Hartley Model: Chris Diaz, Micah Ruelas, Aaron Strunk Makeup: Isidro Valencia Hair: Matthew Tyldesley Photography Assistant: Brandy Fulton

 

 

Контурний світло (Kick Light)

Я дуже часто помічаю, що фотографи люблять переборщити з контурним світлом, додаючи повністю пересвеченние області по контуру, або використовують абсолютно жахливий за якістю контрової світло. Дуже часто проблема полягає в неправильному виборі насадки для джерел підсвітки.

Важливо пам’ятати, що виставляючи схему освітлення в студії, ми лише намагаємося відтворити природну атмосферу за допомогою освітлення, і мистецтво криється в дрібницях. Тому використовуйте спалаху або моноблоки на невеликої потужності (щоб уникнути пересветов), і поетапно створюйте збалансовану схему освітлення.

Як тільки ви виставили основний (який малює джерело), ​​потрібно створити контраст. Це можна зробити декількома способами. Найпростіший і ефективний — це розташувати другий джерело освітлення ззаду за об’єктом зйомки, навпаки малює джерела. При цьому буде виходити контурне підсвічування з тіньової сторони особи і фігури моделі (на щоці, шиї, плечах і т.д).

При зйомці портрета в студії я зазвичай вибираю стріпбокс з сотами в якості насадки на контурний (контрової) джерело світла, який ставлю навпроти малює джерела. При зйомці б’юті портрета я частенько ставлю два джерела з стріпбоксамі ззаду за моделлю, щоб отримати м’яку контурну підсвічування з обох сторін, яка відмінно підкреслює обсяг і надає світність шкірі.

Photography: Clay Cook Additional Processing: Jordan Hartley Model: Chris Diaz, Micah Ruelas, Aaron Strunk Makeup: Isidro Valencia Hair: Matthew Tyldesley Photography Assistant: Brandy Fulton

 

 

Фоновий світло (Background Light)

Як тільки ми отримали гарний світло на обличчі моделі і добре відокремили її від фону, настав час додати глибини і обсягу на фотографію. Якщо ви фотографуєте на білому тлі або тлі яскравого кольору, фонове підсвічування вам може і не знадобитися.

Коли ж я знімаю на темному тлі, я завжди додаю пляма світла на фон. Для фонового підсвічування я зазвичай використовую джерело з сотами 20 ° або 30 °, або ж кольорові гелі, які підфарбовують світло. Іноді для фонового підсвічування дуже зручно використовувати звичайну зовнішню спалах, тому що вона споосбна спрацьовувати на дуже маленькій потужності (1 / 32-1 / 128) і давати вузький контрольований пучок світла (Zoom до 105-200 мм). Пам’ятайте, що в мистецтві виставлення світла важлива кожна тонкість.

 

Світло, що заповнює (Fill Light)

Коли на фотографії провалені тіні, їх досить складно витягнути без появи неприємних шумів. Так що проблема з тінями нітрохи не краще проблеми з пересвеченних відблисками. Щоб уникнути подальших неприємностей з провалами в тінях, я раджу використовувати світло, що заповнює. На мій погляд саме світло, що заповнює — це недостатня деталь в побудові схеми освітлення, яка завершує загальну картину.

Багато фотографів ставлять заповнює джерело світла на низькій потужності з величезною розсіює насадкою (софтбокс або октобокс) позаду себе, і таким чином рівномірно підсвічують (заповнюють) весь кадр. Я ж вважаю за краще використовувати світло, що заповнює тільки в тих областях, які його потребують.

Занадто глибокі тіні можна пом’якшити за рахунок додавання джерела м’якого світла на невеликої потужності, або білого відбивача (наприклад, білої відбиває панелі з пінопласту або пластику). Таким чином ви уникнете зайвого контрасту і проавлов в тінях, а заодно і заощадите час на обробці.

Також багато фотографів додають світло, що заповнює знизу під підборіддям моделі, особливо при зйомці б’юті потретов для глянцю. Або ж заповнює джерело світла розташовують з протилежного боку від світла, що малює для отримання більш рівномірного светотеневого малюнка на обличчі моделі.

Незважаючи на те що прожити можна і без світла, що заповнює, саме він створює різницю, коли справа доходить до по-справжньому професійної комерційної фотографії. Тому не забувайте про світло, що заповнює!

beyond-the-key-building-a-subtle-light-setup-clay-cook-fstoppers-profoto-lucy1

 

Підсвічування волосся (Hair Light)

Джерело світла, який служить виключно для підсвічування волосся — це незаслужено недооцінений елемент схеми студійного освітлення. Додаткове підсвічування волосся не тільки додає відблисків і контрасту, але може повністю змінити динаміку фотографії. На жаль, з підсвічуванням волосся занадто легко перестаратися і наробити ощібок.

Для підсвічування волосся зверху вам знадобиться стійка-журавель, яка буде тримати моноблок строго зверху над моделлю. Не забудьте використовувати противагу і стійкі кріплення для надійної фіксації стійки і моноблока.

Коли у вас вже повністю готова схема освітлення з малює, контурним, що заповнює і фоновим світлом, підсвічування волосся служить прикрасою, як вишенька на торті. Джерело для підсвічування волосся повинен розташовуватися зверху над головою моделі і злегка ззаду — світити на верхівку, і при цьому не потрапляти на обличчя (ну і стійка і сам моноблок не повинні залазити в кадр).

Я зазвичай починаю з найменшою потужності і поступово підвищую потужність, поки не доб’юся бажаного результату. Щоб отримати спрямований пучок світла виключно для підсвічування волосся, рекомендую використовувати насадку стільники. Уважно стежте за відблисками на волоссі, тому що дуже легко отримати переосвітлення, злегка помінявши значення діафрагми.

Photography: Clay Cook Additional Processing: Jordan Hartley Model: Chris Diaz, Micah Ruelas, Aaron Strunk Makeup: Isidro Valencia Hair: Matthew Tyldesley Photography Assistant: Brandy Fulton

Наступного разу коли у вас буде можливість поекспериментувати з освітленням в студії, не полінуйтеся почати з малого і поступово додавати додаткові джерела освітлення. Схеми студійного освітлення Результат вас може здивувати!

Джерело: fstoppers.com