Сімейна фотосесія в Житомирі — це перш за все відображення радісних моментів. Ви, як фотограф — повинні допомогти людям показати свої ніжні почуття по відношенню один до одного, розкрити їх і дати зрозуміти наскільки вони важливі один одному.

Ваше завдання не тільки вміло розмістити в кадрі відразу кілька людей, а й знайти спільну мову з усіма членами сім’ї — батьками, маленькими дітьми і підлітками.

Дуже важливо, щоб під час зйомки всі відчували себе розслаблено і невимушено. Вдале сімейне фото не так просто зробити, як це здається на перший погляд. На практиці може зустрітися велика кількість незначних на перший погляд труднощів. Давайте розберемо все по порядку.

Технічна підготовка до зйомки

У нас — фотографів, часто виникає питання: «Який же об’єктив взяти з собою? Можна обійтися одним півсотнею, або ж ні? ». Сімейна фотозйомка не вимагає такого арсеналу техніки, як, наприклад, весільна. Але ви можете взяти з собою пару-трійку об’єктивів, щоб урізноманітнити зйомку. Найпопулярнішими є фікси 35 мм, 50 мм і 85 мм, які при бажанні можна замінити зумом 24 — 70 мм. Все залежить від вашого бачення кадру і вміння його відчувати.

semejanaya_fotografiya11Що стосується освітлення -Багато фотографи вважають за краще використовувати природне світло, тому якщо погода дозволяє, заплануйте сімейну фотосесію на вулиці.

Ідеальний час дня для зйомки з точки зору якості світла — вранці (до 10-11 ранку) або ж за 1-2 години перед заходом сонця. Це час дня ще називають «золотим часом» — сонце знаходиться низько у лінії горизонту і дає м’який теплий світло, який додасть теплоти вашим знімкам.

Але це не означає, що протягом дня фотографувати ніяк не можна. Просто постарайтеся знайти підходяще місце зйомки з рівномірним освітленням . Це може бути міський парк з тінистими алеями, де можна сховатися від променів палючого сонця.

В тіні великих дерев світло буде дуже м’яким і рівномірним, а сонячні промені, що проходять через листя дерев будуть створювати гарний фон і перетворюватися в романтичне боке при зйомці на відкритих діафрагмах.

До використання відбивачів і спалахів потрібно підходити з розумом. Чим більше техніки і складніше схема освітлення, тим складніше вам буде зосередитися на ваших клієнтів. Крім того, відбивач в ідеалі повинен тримати ваш асистент і контролювати напрям відбитого світла.

Якщо ж ви працюєте в поодинці, зйомка на вулиці з відбивачем стає практично неможливою (особливо в вітряну погоду). Якщо ви фотографуєте сім’ю з маленькими дітьми, то спалах використовувати не бажано, так як це може зайвий раз потривожити дитини (ситуація може зайти так далеко, що малюк втомиться фотографуватися, і батькам доведеться перервати фотосесію).

Якщо ви грамотно підійдете до вибору місця зйомки з точки зору того, як лягає світло, вам можна спокійно обійтися без спалаху і відбивача.

вибір одягу

Перед проведенням фотосесії бажано зустрітися з клієнтами для обговорення деталей. Зазвичай сім’ї, які приходять на зйомку, толком не знають як стояти, яка поза буде більш виграшною. Тому завдання фотографа провести міні-консультацію, показавши і розповівши клієнту як буде проходити процес і що підготувати до зйомки. Також порадьте своїм клієнтам добре відпочити і виспатися, щоб виглядати на всі 100%.

Бажано обговорити заздалегідь в чому буде одягнена сім’я. При цьому «чим яскравіше, тим краще» не завжди працює. Якщо фотосесія проходить на природі, набагато приємніше виглядатимуть спокійні, пастельні тони. У той же час якщо це студійна зйомка з обладнаної фотозоні, в якій буде використовуватися реквізит, ваші клієнти можуть одягнутися більш яскраво, але в одній колірній гамі.

Також краще виключити тканини в яскраво виражену смужку чи клітинку. Одяг не повинна перетягувати на себе всю увагу, натомість вона повинна підкреслювати риси обличчя і фігури ваших клієнтів.

 

побудова кадру

При зйомці сімейного портрета рекомендую використовувати класичні правила композиції. Тут вітається правило: «Чим простіше, ніж краще». Слідкуйте за тим, щоб голови людей становили прості геометричні фігури, тіла знаходилися приблизно в одній площині (для того, щоб уникнути гуляє різкості).

Найкращим варіантом буде композиція у вигляді трикутника — поставте батьків плечем до плеча, а дитину посередині. На сімейній фотографії потрібно показати єдність сім’ї, любов, теплоту взаємин між усіма членами сім’ї.

Якщо ви фотографуєте людей, що сидять в ряд, попросіть їх взяти однакові пози, а руки тримати на колінах або ж взяти один одного під лікоть. При фотографуванні шукайте найбільш виграшні ракурси для кожного члена сім’ї. Наприклад, ракурс в підлогу обороту, повернувшись обличчям до камери, може виглядати набагато краще, ніж під прямим кутом.

Після того, як ви зняли пару кадрів, обов’язково перевірте, чи всі члени родини перебувають у фокусі, не закриті очі. Порівнюйте свій результат, коректуючи позу ваших клієнтів, пояснюючи їм, як вони будуть виглядати краще.

semejnaya_fotografiya_pozy1Сімейна фотосесія в Житомирі Психологічний аспект в фотографії

Кожна фотографія буде зберігати частинку емоцій, які були присутні під час зйомки. Тому вам необхідно розкріпачити клієнтів, щоб їх поведінка перед об’єктивом вашої камери стало невимушеним. Тут багато що залежить від вашого характеру, комунікабельності, вміння спілкуватися з людьми і бути непомітним.

Навчіться ловити момент! Розмовляйте з вашими клієнтами. Розкажіть їм смішну, цікаву історію з життя.

Через деякий час ви зрозумієте, що фотосесія йде сама собою, люди рухаються, взаємодіють один з одним, виявляють справжні, щирі емоції, а не просто дивляться в камеру переляканим поглядом, боячись поворухнути рукою, тому що фотограф сказав тримати її саме в такому положенні.

Відмітна особливість сімейної фотозйомки в тому, що якість фотографій набагато важливіше їх кількості. Напевно з часом люди будуть розглядати ваші фотографії з теплотою і радістю, згадуючи чудовий час, проведений з дорогими їм людьми. Пам’ятайте про це протягом зйомки, і у вас все обов’язково вийде!