istock_photo_of_spaghetti_on_fork-300x203 [1]Чи звертали ви увагу, що в ресторані або кафе ми часто віддаємо перевагу стравам, фотографії яких виглядають так апетитно? У чому секрети створення таких «апетитних» фотографій? Насправді професійні фуд-фотографи використовують багато маленьких хитрощів, щоб зробити їжу смачною на своїх знімках. Ми ж поговоримо про базові правила зйомки їжі .

Зйомка їжі , або фуд фотографія (від англ. Food — «їжа») — це одна з різновидів предметної зйомки. Але їжа, на відміну від інших предметів, має певні фізичні і хімічні властивості. Тому при зйомці їжі потрібно враховувати такі особливості:

Їжа псується з часом. Причому, різні види продуктів харчування можуть зберігати привабливий вигляд протягом різного періоду часу. Професійні фотографи, які займаються комерційною зйомкою їжі , використовують всілякі хитрощі, щоб зберегти свіжий вигляд продуктів. Для цього використовуються спеціальні суміші, лакують їжу, а іноді замість їстівних інгредієнтів для виготовлення фуд-моделей використовують зовсім не їстівні матеріали.

sup_s_ryboi_i_mjasom-1024x768-300x225 [1]Гаряча їжа остигає . Деякі страви прийнято подавати і є гарячими, і це потрібно передати на фотографії. Однак вже через 5 хвилин свіжоприготований суп остигає на знімальному майданчику і перестає виділяти приємний аромат і пар, який видно на фотографії. Що ж робити? Вихід простий — або постійно підігрівати тарілку з супом, або штучно створювати видимий пар.

Також в фуд фотографії часто використовують простий прийом додавання «димком». Для цього безпосередньо перед моментом зйомки запаліть сірник і погасіть її. Піднести запалену сірник так, щоб дим потрапляв в кадр і знаходився позаду об’єкта.

Заморожена їжа тане. Їжа, яку прийнято подавати холодною або заморочений, швидко починає танути і втрачає необхідну консистенцію. У цьому випадку на допомогу приходять загусники, неїстівні замінники або додаткові порції для повторних дублів. Наприклад, для зйомки морозива використовують муляжі зі спеціальних пластикових або силіконових складів.

jarenaya-kurochka_1920x1200-300x187 [1]Їжа на фотографії повинна виглядати смачно і соковито! Найбільша складність полягає в тому, що через фотографію можна передати запах. Але ж 90% інформації про смакоту їжі ми отримуємо саме через нюх. Тому доводиться викручуватись.

Смачна їжа на фотографії повинна бути яскравого соковитого кольору, який асоціюється з кольором їжі, готової до вживання. Наприклад, м’ясо повинно бути підрум’яненим, фрукти — стиглими, а суп — золотистим. Також важливу роль відіграє текстура їжі: рис повинен виглядати розвареним і м’яким, але не липким; помідори повинні бути соковитими, з пружною шкіркою, а курячі ніжки — м’ясистим і не всохлі.

У реальності при приготуванні смачної їжі вона виглядає не так ідеально, як це потрібно для фотографії. Тому те, що ви бачите на знімках, не завжди насправді їстівні продукти і страви. Наприклад, м’ясо і курку найчастіше лише злегка подрумянивают за допомогою потоків гарячого повітря до отримання рум’яного кольору. В такому випадку м’ясо не усушівается, а зберігає свою форму. Щоб рум’яна кірочка блищала і довго зберігала свою текстуру, м’ясо і курку для зйомки покривають лаком.

Для того щоб передати смак їжі часто використовують людські емоції на фотографії. При вигляді смачної їжі людям властиво облизуватися, а після насолоди багатим смаком — закривати очі. Саме такі прийоми працюють, коли їду знімають не ізольовано, а у взаємодії з моделлю.

end-300x200 [1]Найсмачніше — всередині! Деякі страви — лазіння, пироги з начинкою, листкові тортики — містять найсмачніші інгредієнти всередині. Щоб повністю передати смак і склад блюда його доводиться надрізати і фотографувати зріз. При цьому дуже важливо фотографувати акуратний, ідеально відрізаний шматочок. Нікого не приверне фотографія раскрошенного поламаного пирога з потекшую джемом.

Те ж саме відноситься до зйомки супів. Найсмачніші і колоритні інгредієнти — золотиста морквина, зелень, локшина і ін. — під дією сили тяжіння виявляються на дні тарілки. В результаті на фотографії суп виглядає порожнім і неапетитним. Перемогти силу тяжіння допомагають желеподібні прозорі суміші, які поміщаються в тарілку. Зверху на них виливають бульйон і акуратно розкладають найцікавіше вміст супу.

Як ви бачите, при зйомці їжі так багато тонкощів, які серйозно впливають на одержувану картинку. А індустрія виробництва і продажу їжі величезна, і постійно потрібні нові і нові зображення апетитних страв. Тому для створення композицій з їжі існують навіть спеціально навчені професіонали — фуд-стилісти. Саме завдяки їх майстерності їжа виглядає так вишукано, апетитно і ідеально.
x_d0f5448a-300x225 [1]Нічого зайвого. Їду зазвичай знімають на однотонному тлі. Це може бути білий або сірий паперовий фон, біла скатертина або поверхню столу. Також можна використовувати матові або глянцеві поверхню з красивим відображенням.

Щоб зробити акцент на апетитному блюді, зйомку проводять з малою глибиною різкості, наводячи фокус на найапетитніший шматочок. При цьому посуд, на якій сервірують їжу для зйомки, часто виявляється поза зоною різкості, щоб не відволікати увагу від смачного вмісту. Показати тільки найсмачніше можна і за допомогою кадрування — включайте в кадр тільки окремий найкрасивіший шматочок страви.

kofte-1-300x300 [1]Створюємо композицію. Іноді для того, щоб показати, що їжа свіжа, смачна і приготовлена з якісних інгредієнтів, фотографи або фуд-стилісти створюють цілі композиції з їжі. Ви часто могли бачити такий підхід в фотографіях для реклами Мак-Доналдс. Поруч з гамбургером зазвичай розкладають всі інгредієнти, які виглядають неймовірно свіжими і соковитими. У глядача не залишається сумнівів, що і сам гамбургер всередині такої ж свіжий і соковитий.

Також композиції при зйомці їжі можуть будується на асоціаціях. Наприклад, в рекламі пива часто знімають не тільки саме пиво, а й закуски — раків, сухарики і т.п. А, наприклад, для зйомки борщу можна поруч поставити мисочку сметани і свіжої зелені. Таким чином, ви граєте з стійкими асоціаціями, прийнятими смаковими поєднаннями і способом подачі знімається страви.

Про технічні тонкощі зйомки їжі розповідає знаменитий фотограф Скотт Келби (Scott Kelby). Можливо, ви вже зустрічали його навчальні відео для фотографів. Скотт Келби визнаний професіонал, випустили кілька десятків книг по фотографії, записав сотні годин навчального відео по зйомки і обробці. Тепер ви можете подивитися його відео по зйомці їжі російською мовою !

У цьому ролику він розповідає про те, як знімати їжу з природним світлом від вікна і використанням заповнює джерела світла . Також Скотт ділиться хитрими прийомами, які ви можете використовувати для зйомки красивих страв прямо в ресторані.

Якщо вам сподобалося відео і переклад, ставте «Мені подобається!» І підписуйтесь на канал Studyfoto на YouTube ! Приємного перегляду!