ЕРІК КІМ — КАЛІФОРНІЙСЬКИЙ МАЙСТЕР ВУЛИЧНОЇ ФОТОГРАФІЇ

by Eric Kim

Американського фотографа Еріка Кіма (©Eric Kim) найбільше цікавлять люди, які ходять по вулицях великих міст. Інтерес до суспільства і його багатогранності він відчував завжди, тому і закінчив у свій час Каліфорнійський університет, ставши соціологом. Проте любов до спостереження через об’єктив камери перевищила в ньому пристрасть до аналізу, і він кинув спеціальність, ставши одним з найбільш цікавих і перспективних молодих стріт-фотографів США. Він працює в каліфорнійському Берклі і Лос-Анжелесі, в якому колись робив перші кроки у вуличному жанрі.

Кім народився в 1988 році, а коли закінчив школу, поступив в UCLA і хотів стати професором соціології. Обміркувавши перспективи, він вирішив, що ще вісім років навчання йому не витримати, і після бакалаврату в університеті почав працювати в одній з каліфорнійських корпорацій. Як і багато хто до нього, він піддався спокусі споживання і став жертвувати всім заради кар’єри і заробітку. Але його раптово звільнили і сьогодні Ерік говорить, що незважаючи на складнощі, з якими він зіткнувся, це було найкраще, що з ним сталося. В його розпорядженні виявилося достатньо часу, щоб розібратися, чого ж він хоче від життя насправді.

Кім серйозно зацікавився фотографією у вісімнадцятирічному віці — вона допомагала йому в соціальних дослідженнях. Оцінивши можливості камери, він спочатку перепробував безліч жанрів — пейзажну, весільну, макрозйомку, поки не усвідомив, що йому найбільше подобається спонтанність і інклюзивність стріт-напряму. Ерік видалив всі результати експериментів зі сторінок професійного блогу і соцмереж і сконцентрувався на вуличних фото. Він каже, що в обраному жанрі його найбільше приваблює виклик — чи вдасться зняти незнайомця так, що він буде виглядати невимушено і щиро?

Ерік Кім багато вчився під час подорожей по світу, а з недавнього часу і сам став ділитися знаннями з оточуючими. Він — визнаний майстер стріт-жанру, його майстер-класи збирають велику аудиторію, колеги давно визнали його як авторитетного фахівця. Ерік веде блог Leica, був суддею на конкурсі London Street Photography Contest і співпрацював з Samsung — знімався в рекламі Galaxy Note 2 і брав участь у кампанії для камери NX 20. В інтерв’ю і під час лекцій Кім щедро ділиться порадами про те, як уникнути людської агресії при близьких контактах, подолати власну невпевненість і вийти на новий рівень професіоналізму.

Дружелюбність, невимушеність, посмішка і інші прості секрети майстерності від Еріка Кіма

Еріку вдається створювати візуально привабливі і насичені емоціями образи, які він «збирає» по всьому світу. Більше всього йому подобається фотографувати в Токіо, Сеулі і діловому центрі Лос-Анджелеса. У Кіма є особливість — він знімає з близької відстані, не боячись вступати в контакт з незнайомими людьми і практично чарівним чином завойовуючи їхню довіру. Він стверджує, що небезпека стріт-фото сильно перебільшена. Звичайно, не варто гуляти по нічних нетрях, демонструючи дорогу техніку, але в цілому люди набагато дружелюбніше, ніж побоюються новачки у вуличному жанрі.

Eric Kim

Стиль, якого дотримується Ерік — соціальна критика та аналіз співвідношення краси суспільства та його «захворювань». Він вивчає теми нестримного споживання, особливо харчового, місце і значення самопрезентації в людському житті, негативний вплив «бездушного капіталу» на цивілізацію. Кім дуже любить працювати в громадському транспорті, що не дивно — перше вуличне фото він зробив на автобусній зупинці. Піддавшись пориву без дозволу зняти хлопця з книгою в руках, він зробив кадр і відразу зрозумів — це саме той жанр, у якому він хоче працювати. Сьогодні його улюблені райони — завантажені ділові центри і популярні пішохідні вулиці з їх строкатою і різнорідної публікою.

При роботі «у полі» Ерік радить побільше посміхатися, щоб модель позувала в невимушеній обстановці, і не соромитися просити дозволу зробити фото. Якщо ж потрібно бути непомітним, варто уникати зустрічі поглядом і прикинутися, що знімаєш щось зовсім інше. Під час роботи можна уявити себе театральним режисером і поменше планувати, орієнтуючись «по обстановці». Повага до оточуючих — головне, тому Кім не рекомендує фотографувати бездомних, щоб не експлуатувати чужі проблеми для власних цілей. Страх зйомки в громадських місцях проходить при експериментах і постійному освоєнні нового, його замінює впевнений. власний стиль.

Технічні прийоми Еріка Кіма

Хоча сам фотограф стверджує, що на камері не можна концентруватися занадто сильно, він приділяє багато часу технічній стороні роботи. Зараз Ерік віддає перевагу знімати на компактні, безшумні і малопомітні Leica — цифрову модель М9 і плівкову М6. Завдяки звичайного вигляду вони не дратують людей, а якість однією з найдорожчих камер в світі не викликає сумнівів. Втім, Ерік говорить, що хороший знімок можна зробити і на смартфон, але в будь-якому випадку перша тисяча знімків буде жахливою.

Eric Kim

У публікаціях («100 порад по вуличної фотографії» та інших) Кім стверджує, що переходити на цифрову камеру при вуличної зйомки необов’язково і в будь-якому випадку не варто користуватися «арсеналом папараці» — об’єктивами на 200 мм і більше, «б’ють» на півкварталу. Досить ширококутника 35 мм або 28 мм з повноформатним кадром, краще підійти до людини ближче, щоб градус емоційності на знімку зріс. З цієї ж причини Ерік відмовляється від зума і використовує фікс-об’єктиви, які часто змінює, стимулюючи натхнення.

Кім більше працює з плівкою, оскільки не впевнений, що через 100-200 років можна буде користуватися RAW-файлами і іншими досягненнями прогресу. Він віддає перевагу чорно-білим фото, хоча кольорові у нього теж є. Відмінність стилю автора — спокійне ставлення до зернистості (Ерік вважає її красивою) і любов до роботи на високих ISO. Ерік стверджує, що для яскравого сонячного дня немає краще параметрів, ніж F/16, ISO400 і 1/320 с, але радить без остраху збільшувати рівень світлочутливості.

Eric Kim

Багато часу Кім приділяє і постобробці фото. Він експериментує, створюючи нові інструменти для коригування і реміксування знімків. Все, що він розробляє вільне, з відкритим кодом, його можна скачувати безкоштовно. Ерік ділиться знаннями та досвідом з усіма бажаючими, проводячи семінари по всьому світу — у Сан-Франциско, Стокгольмі, Сидне, Бейруті, Мумбаї, Лондоні і багатьох інших містах. Відрядження він намагається «прив’язувати» до графіку поїздок своєї гьорлфренд, Сінді, щоб подорожувати разом з нею. Ерік Кім постійно зайнятий, він шукає нові історії, експериментує і завжди знімає від душі і з посмішкою на обличчі.