ЛЮДИ-КАРТИНИ. ЗНАХІДКА ДЛЯ ФОТОГРАФА

ЛЮДИ-КАРТИНИ. ЗНАХІДКА ДЛЯ ФОТОГРАФА

Фотопроекти бувають дуже різними і на подив непередбачуваними. Творчість підштовхує не тільки до технічних експериментів, але і тренує в фотохудожника дух справжнього мисливця.

Фотограф Стефан Драшан (©Stefan Draschan) об’їздив безліч музеїв Європи і витратив години на пошуки цікавих збігів. Він, як справжній слідопит і мисливець, чекав свого відвідувача музею, щоб зробити той єдиний і неповторний у своєму роді кадр. Серія фотографій називається People Matching Artworks. На кожній фотографії знятий глядач, який так чи інакше перегукується з картиною, перед якою стоїть.

photo by Stefan Draschan

Проект продовжує поповнюватися новими знімками, за якими можна вивчати перекличку деталей композиції, адже кожне зображення — це візуальні образи, самі по собі є творами мистецтва.


ВІДЕОКАНАЛ ФОТОГОРА

Зйомка на вулиці

СВАДЕБНАЯ ФОТОСЪЕМКА С ЕСТЕСТВЕННЫМ СВЕТОМ

ВІДЕОУРОК «ВЕСІЛЬНА ФОТОЗЙОМКА З ПРИРОДНИМ СВІТЛОМ. ПОРАДИ, ХИТРОСТІ І ПОЗУВАННЯ». Перша ЧАСТИНА

Що робити з фатою нареченої і як можна обігравати цей обов’язковий атрибут майже кожної весільної церемонії — дивіться у другій частині відеоуроку американського модного фотографа ©Jessica Kobeissi. Вона підготувала відео з порадами на що звертати увагу при проведення весільної фотосесії, які враховувати хитрощі при позуванні і про яких фотографіях не можна забувати ні в якому разі. Вивчайте і беріть на озброєння.

Для весільної фотозйомки вам може знадобитися:

 • Накамерная спалах
 • Додаткове харчування для спалахів
 • Дифузори, розсіювачі та інші аксесуари для спалахів

Освітлення для фото — і відеозйомки, а також всі необхідні і сумісні з обладнанням аксесуари, ви завжди можете вибрати і купити в магазині Фотогора.ру Не забувайте, що першими нові відеоролики отримують передплатники нашого каналу на YouTube. Підписуйтесь!


ВІДЕОКАНАЛ ФОТОГОРА

ВИДЕОУРОК «СВАДЕБНАЯ ФОТОСЪЕМКА С ЕСТЕСТВЕННЫМ СВЕТОМ. СОВЕТЫ, ХИТРОСТИ И ПОЗИРОВАНИЕ». ВТОРАЯ ЧАСТЬ

ВІДЕОУРОК «ВЕСІЛЬНА ФОТОЗЙОМКА З ПРИРОДНИМ СВІТЛОМ. ПОРАДИ, ХИТРОСТІ І ПОЗУВАННЯ». ДРУГА ЧАСТИНА

Початок відеоуроку.

Що робити з фатою нареченої і як можна обігравати цей обов’язковий атрибут майже кожної весільної церемонії — дивіться у другій частині відеоуроку американського модного фотографа ©Jessica Kobeissi. Вона підготувала відео з порадами на що звертати увагу при проведення весільної фотосесії, які враховувати хитрощі при позуванні і про яких фотографіях не можна забувати ні в якому разі. Вивчайте і беріть на озброєння.

Для весільної фотозйомки вам може знадобитися:

 • Накамерная спалах
 • Додаткове харчування для спалахів
 • Дифузори, розсіювачі та інші аксесуари для спалахів

Освітлення для фото — і відеозйомки, а також всі необхідні і сумісні з обладнанням аксесуари, ви завжди можете вибрати і купити в магазині Фотогора.ру Не забувайте, що першими нові відеоролики отримують передплатники нашого каналу на YouTube. Підписуйтесь!


ВІДЕОКАНАЛ ФОТОГОРА

ЧОМУ ПОТРІБНО ЗАВАЛЮВАТИ ГОРИЗОНТИ ПРАВИЛЬНО

Це може здатися одним з найпростіших дій фотографії: вирівнювання горизонту. Більшість фотографів намагається, щоб горизонт на фотознімках був прямим, але зазвичай цьому приділяється не особливо пильну увагу. А чому? ЧОМУ ПОТРІБНО ЗАВАЛЮВАТИ ГОРИЗОНТ

Ну, тому що вирівнювання горизонту — дуже просте завдання. Чи Не так? На практиці, однак, вирівнювання видимої межі неба з землею вимагає більшої обережності, ніж багато хто думає.

Ви не можете просто покладатися на «віртуальний горизонт» своєї камери або інструмент автоматичного випрямлення при постобробці. Людське сприйняття рівня горизонту — більш складно. Давайте розберемося по порядку.

Прості випадки

Іноді вирівнювання горизонту зовсім не складно. У ситуаціях, коли він повністю рівна, навколо немає очевидних відволікаючих чинників, наприклад, морських пейзажів або великих полів. У такій ситуації відкоригувати лінію дійсно просто.

NIKON D800E + 24mm f/1.4 @ 24mm, ISO 100, 20 seconds, f/11.0NIKON D800E + 24mm f/1.4 @ 24mm, ISO 100, 20 seconds, f/11.0

Однак прості випадки трапляються набагато рідше, ніж ви думаєте. Найчастіше, що у знімається сцені призведе до того, що горизонт виявиться нерівним або зігнутим. В окремих випадках, можливо, навіть не видно чіткого горизонту. Ці ситуації роблять проблему набагато складніше.

Перцептивний горизонт

Кожна фотографія має свій перцептивний, або візуально сприймається, горизонт — кут, під яким зображення виглядає рівно.

Перцептивний горизонт не завжди узгоджується з реальним горизонтом. Іншими словами, — це коли ви використовуєте бульбашковий рівень на верхній частині своєї камери, і він каже, що зображення повністю рівне, але ваші фотографії візуально сприймаються сильно нахиленими. Те ж саме можна сказати і про віртуальному горизонті в камері, який запевняє фотографа не вірити очам своїм і вважати який завалив весь знімок на бік рівною обмежувальною лінією.

Причина? Якщо віддалені об’єкти на вашій фотографії нахилені, наприклад, як на фотографії нижче, де довга гряда проходить посередині кадру, вони повинні функціонувати в якості нової горизонтальної лінії. Якщо це не так, ваше фото не буде виглядати рівним, незалежно від того, наскільки добре ви вирівнювали камеру щодо реального горизонту знімається сцені.

NIKON D800E + 105mm f/2.8 @ 105mm, ISO 100, 1/10, f/16.0NIKON D800E + 105mm f/2.8 @ 105mm, ISO 100, 1/10, f/16.0

Потрібно пам’ятати, що візуально сприймається горизонт не завжди відповідає «технічно правильного» горизонту.

Більш складні випадки

Більшість фотографів погоджуються, що коли на фотознімку присутній нерівномірна горбиста лінія горизонту, необхідно нахиляти камеру, щоб зображення вирівнювалося. Але у фотографів-пейзажистів виникають ситуації набагато складніше.

Іноді зовсім інші візуальні сигнали можуть зробити фото похилим. Наприклад, знімок нижче красномовно демонструє це, так як горизонт на фотографії рівний, але для багатьох людей зображення буде мати сильний нахил.

NIKON D5100 + 18-55mm f/3.5-5.6 @ 32mm, ISO 100, 6 seconds, f/22.0NIKON D5100 + 18-55mm f/3.5-5.6 @ 32mm, ISO 100, 6 seconds, f/22.0

Ось ця ж фотографія з накладеним горизонтальною лінією. Лінія відзначена трохи нижче горизонту, щоб найкращим чином проілюструвати всі вищесказаного.

Якщо ви бачите чіткий нахил у вихідному зображенні, про що це говорить? У випадку, який ми розглядаємо, відповідь розташовується на іншому рівні фотографії — візуальний горизонт фіксується по хвилях, вымывающимся на берег. З-за похилій природи пляжу і ці лінії здаються похилими. Таким чином виходить, що кожен візуальний сигнал на фотографії говорить глядачеві про те, що зображення дуже нахилена вправо вниз. Єдина лінія, яка здається плоскою, — це сам горизонт, який недостатньо сильний, щоб переважити всі контрприклади на передньому плані.

Це не єдиний випадок, коли складно зрозуміти, що ж виступає істинним горизонтом на знімку. Людську візуальну систему легко обдурити, якщо зробити все правильно. Погляньте на малюнок нижче. Ви бачите чіткий нахил (верх наліво, вниз направо).

Насправді це не так. Дане зображення повністю рівне, але переважна більшість людей побачать у ньому незаперечний нахил, так як мозок людини бачить окремо кожен сегмент і сприймає його похилим, що і створює враження загальної наклоненности.

Наведений приклад нічим не відрізняється від фотографій. Навіть якщо горизонт у вашій фотографії є технічно рівним, відповідним орієнтовним лініях у програмі для постобробки, це зовсім не означає, що лінія горизонту і виглядає рівно.

Що можна порадити початківцям фотографам? Приспосабливайтесь до візуально сприймається горизонту, так як це найкращий спосіб зробити свої фото цікавими для стороннього глядача.

Які ще виникають ситуації, що впливають на можливість вирівняти горизонт?

 1. Загальний нерівномірний нахил у знімається сцені.
 2. Помітне спотворення об’єктиву.
 3. Просте відсутність горизонту в деяких зображеннях.
 4. Інші оманливі візуальні лінії.

Що ви можете зробити в таких випадках, тобто в більшості випадків?

Рекомендації такі: прагнути до передачі візуальної лінії горизонту, а не технічною. У більшості випадків ви хочете, щоб ваші фотографії виглядали рівно, навіть якщо технічно вони не є рівними. Щоб домогтися такого результату, слідкуйте уважно за будь-якими лініями, які потрапляють у ваш кадр. Цілком ймовірно, що у вашій композиції є дерево, яке буде здаватися похилим, або смужки на передньому плані, що впливають на уявну простоту зображення.

Не використовуйте сліпо опцію «автоматичного випрямлення» у своєму програмному забезпеченні, при постобробці зображення. Те ж саме стосується бульбашкового рівня або ліній віртуального горизонту в камері. Навіть малювання горизонтальної лінії на РК-екрані для вирівнювання зображення не буде стовідсотково надійним. І хоча ці методи працюють в певних ситуаціях вони безумовно не завжди будуть відповідати перцептуальному горизонту.

Ще одна порада, який варто згадати: спробуйте дзеркально відобразити зображення в горизонтальній площині при постредактировании. Подивившись на нову версію, ви побачите фотографію в новому світлі, включаючи потенційні проблеми з горизонтом, який могли і не помітити спочатку.

Відобразіть фотографію дзеркально по горизонталі

Крім того, варто періодично переглядати свої старі фотографії і перевіряти виглядає на них горизонт рівним і горизонтальним. Подивившись свіжим поглядом ви зможете оцінити свої зусилля і вийшла роботу і зрозуміти не стали недоліки кочувати з роботи в роботу.

Досить цих порад, щоб всі ваші фотографії стали виглядати ровненькими? По всій видимості, немає. Вирівнювання своїх знімків у відповідності з візуальним горизонтом, потребує деякого часу і практики для освоєння. Насправді, напевно, варто визнати, що ради не можуть допомогти всім безумовно. Кожна людина бачить світ по-своєму. (Те, що виглядає абсолютно рівним для вас може здатися похилим комусь іншому.)

Тим не менш, варто спробувати. Завалений горизонт у багатьох випадках буде свідчити про непрофесіоналізм або поспіху. Нерівний горизонт іноді і тільки іноді виступає в ролі фішки і спеціально задуманого нюансу. А для більшості фотографів рівна, чітко горизонтальна лінія з’єднання неба з землею — те, що потрібно. Не забувайте про це, коли збираєтесь знімати, наприклад, пейзажну фотографію.

ЯК ПЕРЕТВОРИТИ НАСТІЛЬНУ ЛАМПУ В СФЕРИЧНИЙ РЕФЛЕКТОР

ЯК ПЕРЕТВОРИТИ НАСТІЛЬНУ ЛАМПУ В РЕФЛЕКТОР

 

модифікатори світла своїми руками

В даний час на ринку студійного обладнання можна знайти модифікатори світла на будь-який смак, під будь-яке завдання. Деякі з представлених моделей дешеві, інші можуть бути, безумовно, набагато дорожче. Впливає безпосередньо вартість модифікатора на якість зйомки?

Напевно, впливає. В першу чергу на витрачений час для підготовки до фотозйомки, якщо ми будемо розглядати збірку і установку пристосувань. І в даному випадку спрацює правило, що чим більше ви витратите на модифікатор (а дорогі модифікатори, як правило, — це від провідних ТМ), тим більше конструкційно продуманим і довговічним він виявиться.

Джейк Хікс (©Jake Hicks) — фотограф з Великобританії, як і багато інші професіонали, ратує за те, щоб більша частина роботи зі знімком проводилася до постредагування, тобто ще на етапі проведення фотозйомки, а значить, при використанні аксесуарів, що впливають на світловий потік. Але що робити, якщо бюджетом не передбачені витрати на подібні корисні і необхідні пристосування? Потрібно зауважити, що фотограф не перестерігає «затягнути паски тугіше» і радить придивитися до домашніх… плафонів.

модифікатор світла своїми руками

Фактично менше, ніж за 20 доларів можна отримати цілком пристойний світло від домашнього модифікатора освітлення.

Освітлення — це найважливіший предмет в кадрі. Продумане освітлення може перетворити нудну кімнату у вируюче життям приміщення, ви завжди можете компліментарно підсвітити обличчя моделі та багато іншого. Світ у фотографії — єдиний інструмент, який вам потрібен, і необхідно вміти повністю контролювати його, щоб вдосконалювати власну майстерність у професійній сфері.

У цій статті ми розглянемо можливість роботи з дуже недорогий і функціональної у багатьох ситуаціях альтернативою професійним модифікаторам освітлення.

Лампи для дому

Модифікатори освітлення, на які в першу чергу варто звернути увагу при невеликому бюджеті, — круглі матові плафони для ламп типу бра. Вони будуть незамінні при тій же портретної фотографії, оскільки поширюють світло навколо себе дуже рівномірно.

Давайте розглянемо докладніше, що ж придумав Джейк Хікс в якості альтернативи.

Фотограф придбав в ІКЕА два білих матових плафона різного розміру. Один невеликого діаметра, а інший набагато більше. Менший призначався для використання в якості стельового освітлення у ванній кімнаті. Закріплений на стелі такий плафон буде добре висвітлювати всі приміщення повністю рівномірним світлом. Невеликий діаметр як не можна краще підходить для коридорів і маленьких кімнат.

Більшого розміру плафон був призначений для настільної лампи. Куполоподібний дизайн ідеально підходить для отримання значного світлового плями, при цьому можна не побоюватися, що світ виявиться занадто жорстким. При покупці потрібно звернути увагу, щоб колір плафона був ідеально білим, без домішок інших відтінків.

Джейк Хікс провів кілька тестів, щоб порівняти світло від плафонів і від класичних модифікаторів світла.

Так як один з улюблених і часто використовуваних фотографом модифікаторів є 55-сантиметровий портретна тарілка, з нею і проводилося порівняння.

Софтрефлектор — один з найпопулярніших аксесуарів, який використовується фотографами для отримання відмінного світла в студійної фотографії. Зазвичай фотографи добре уявляють собі, яким буде світло, якщо застосовувати портретну тарілку. Другим вагомим аргументом на користь порівняння стала ціна. Софтрефлекторы — недешеве задоволення, тому буде цікаво подивитися на різницю у результаті використання.

Очевидно, що плафони не призначені для фотосесій, тому спочатку потрібно було провести з ними деякі маніпуляції, перш ніж приступити до роботи.

Маленький плафон

як зробити модифікатор світла своїми руками

як зробити модифікатор світла своїми руками

З нього просто видалили всю внутрішню проводку та патрон лампи, а потім просто розмістили його поверх одного з стандартних моноблоків. З-за невеликого розміру не було побоювань, що плафон впаде або зміститься.

Великий плафон

як зробити модифікатор світла своїми руками

як зробити модифікатор світла своїми руками

З великим плафоном знадобилося трохи більше роботи. Нутрощі точно також довелося видалити, але для кріплення на моноблок було використано класичне перехідне кільце, за допомогою якого зазвичай встановлюються на моноблоки софтбокси і т. п. Кільце надійно закріпили тейпом.

Схеми світла та налаштування обладнання

Схему для освітлення взяли універсальну. Модель була розташована приблизно в півтора метрах від білої стіни. Джерела світла стояли в 50 см перед моделлю і на рівні її очей. Також був задіяний невеликий софтбокс, який розмістили на підлозі, біля ніг моделі. Оранжевий гелевий фільтр можна застосувати за бажанням. У тестах він брав участь.

Результати

Після того, як Джейк Хікс зробив кілька знімків з стравою краси, він переключився на зйомку з великим плафоном, а потім після декількох кадрів змінив його на менший. Те, що вийшло в результаті, говорить саме за себе.

схеми світла з портретної тарілкоюПортретна тарілка

схема світла з портретної тарілкою

схема світла з портретної тарілкою

схема світла з модифікатором світлаМаленький плафон

схема світла з модифікатором світла

схема світла з модифікатором світла

схема світла з модифікатором світлаВеликий плафон

схема світла з модифікатором світла

схема світла з модифікатором світла

Якщо ви захочете повторити експеримент будьте обережні, так як в тесті фотограф використовував світлодіодні моделюючі лампи, які виділяють досить мало тепла. Якщо моноблоки працюють з вольфрамовими лампами, варто бути більш уважним при роботі з плафонами.

Аналіз результатів

Софтрефлектор абсолютно очевидно виробляє більш направлене світло і наочно видно наскільки фон залишається темним в той час, як світло від плафонів розливається на велику площу, захоплює фон в тому числі. З-за такої спрямованості світла можна помітити, що тіні на обличчі моделей теж помітно темніше. Від плафонів світло заповнює більший простір, відповідно утворюється менше тіней навіть на обличчях моделей. Такий модифікатор, можна зробити висновок, ідеально підійде, коли потрібно зйомка з хорошим розсіяним світлом.

Маленький плафон відпрацював чудово. Від нього вийшов кращий світ, ніж можна було б очікувати. Маленький джерело створив контрастний світловий потік, який залишає яскраві відблиски і темні тіні. Можна відзначити, що від такого модифікатора вийшли приємні мерехтливі ефекти на шкірі та макіяжі.

Підсвічування від плафонів вийшла дуже чистою через плавного переходу від тіні до світла, але в той же час виявилася темніше, ніж очікувалося.

Отже, робимо висновки: матові білі плафони підходять для зйомки, особливо коли у фотографа є прагнення до експериментів. В будь-якому іншому випадку, для полегшення власного життя, більш якісного моделювання освітлення, свободи пересування і переміщення, у вас завжди є можливість вибрати традиційні сферичні модифікатори провідних світових брендів.


ВІДЕОКАНАЛ ФОТОГОРА

ВИСОКОШВИДКІСНА ФОТОГРАФІЯ В ДЕТАЛЯХ

Фотографія — це пошук і затримання захоплюючих моментів, які іноді тривають мить. Секунда — і приголомшлива картина розсіюється в повітрі, як дим. Є, однак, спосіб змусити мить застигнути, як крижана скульптура. Високошвидкісна фотографія допомагає захопити вислизаючі кадри і зробити з них запам’ятовуються знімки. Сучасні технології дозволяють зловити руху, які людське око просто не встигає розгледіти.

Високошвидкісна фотографія в деталях

Для фотографування на високих швидкостях використовують швидкість спрацьовування затвора 1/2000 — 1/20000 і коротше. Ця настройка швидкості спрацьовування затвора оптимальна для жанру, але в більшості цифрових камер вона не передбачена. Як же справитися з завданням і зловити той самий момент? Фотограф Рамакант Шарда (©Ramakant Sharda) склав невеликий гід по техніці і особливостям високошвидкісної зйомки. Амбасадор системи спрацьовування камери MIOPS, що живе в індійському Джайпурі, викладає фотомистецтво і пише статті на різні теми. Він сам любить високошвидкісний жанр у фотографії і з задоволенням ділиться своїми напрацюваннями та фотодостижениями.

Що знадобиться

Для високошвидкісної зйомки вам знадобиться обладнання — по-перше, камера DSLR. Можна взяти будь-яку. Якщо у вас немає DSLR, підійде майже будь-яка камера з можливістю ручних налаштувань. Крім цього необхідно:

 • об’єктив. Для зйомки на високій швидкості підійде будь-який, але пам’ятайте, що повинна бути можливість зняти на довгому фокусі. При зйомці води, спалахів та інших «джерел небезпеки» ви зможете відійти подалі, не пошкодите обладнання і не постраждаєте самі;
 • спалах з коротким імпульсом — краще, щоб управління потужністю було ручним. При високошвидкісній зйомці, як правило, потрібні кілька зовнішніх джерел світла;
 • штатив — це обов’язково! Необхідно надійно фіксувати на камеру, тому що при високошвидкісний фотографії одночасно відбувається багато речей — фрукти розлітаються під ножем, б’ються стакани і так далі. Потрібно звільнити руки і виключити падіння камери. Незайвим буде і кабель для управління затвором.

Високошвидкісна фотографія в деталях

Працюючи з обладнанням, не забувайте про себе. Вчіться терпінню — при високошвидкісній зйомці і ста кадрів буває недостатньо для задовільного результату. Цей жанр вимагає постійної практики і праці. Якщо щось не виходить, не варто здаватися. Подолання такої «високої планки» — важливий і потрібний професійний досвід. Вам складно? Запросіть помічників, вони спростять вам завдання і (що буде дуже до речі) допоможуть прибрати безлад після зйомки.

Налаштування камери

Розібравшись з обладнанням можна переходити до наступного етапу — налаштувань. Доведеться використовувати всі творчі навички і влаштувати собі справжній мозковий штурм. Рамакант Шарда рекомендує для високошвидкісної фотографії наступні параметри камери:

 • режим Bulb (для зйомки на наддовгих витримках, для тривалого експонування);
 • діафрагма — F/11-F/16;
 • ISO — 100-400;
 • фокусування — ручна;
 • потужність спалаху — мінімально можлива.

Чому потрібно знімати з мінімальною потужністю спалаху? Найбільш низький рівень параметра забезпечує найменшу тривалість імпульсу і допомагає «заморозити» об’єкт, буквально зупинивши його в русі. При повній потужності тривалість спрацьовування хорошою спалаху складає близько 1/2000 — 1/10 000 секунди, але виставивши параметр на рівні 1/128, можна знизити тривалість до 1/16000 — 1/35 000 секунди.

Процес зйомки

Перший крок — встановлення камери на штатив і підключення кабелю спуску затвора. Виставте на фотоапараті мінімально можливе значення ISO (наприклад, 100) і збільшуйте його, тільки якщо потужності спалаху недостатньо. Діафрагму потрібно встановити на F/11, F/16 і фокусуватися вручну. Якщо у вас є помічник, проінструктуйте його — навчіть вчасно натискати кнопку спуску затвора і відпускати її під час спрацювання спалаху.

Тепер спробуйте синхронізувати дію, яку ви збираєтеся зняти, і запуск спалаху. Однією рукою виконуйте рух (наприклад, пробивайте повітряна куля), а другий — натискайте на кнопку перемикача. Трохи попрактикувавшись ви зможете домогтися ідеальної синхронності.

Деталі, про які варто пам’ятати

Перше необхідна умова, про яку нерідко забувають — темрява в кімнаті. Високошвидкісні фото найкраще вдаються в неосвітлених приміщеннях. При використанні режиму Bulb швидкість спрацьовування затвора складає менше, ніж 1/10 і 1/5 секунди, тому в яскраво освітленій кімнаті фотографії виходять погано. Залиште лише невеликий джерело світла, щоб можна було розгледіти предмети.

Високошвидкісна фотографія в деталях

Закривайте діафрагму. Діапазон F/11-F/16 — оптимальний. З ним ви отримаєте хорошу глибину різкості і весь об’єкт у фокусі. Крім цього, закрита діафрагма допомагає зменшити вплив навколишнього світла на знімок. Не забувайте — камера повинна бути налаштована на режим ручного фокусування. В темряві автоматика не сфокусується так швидко, як потрібно, і ви можете пропустити ключовий момент.

При роботі зі спалахами використовуйте не тільки мінімально можливу потужність, але і режим ведених джерел. Так вам не доведеться возитися з проводами. Досить увімкнути головну спалах, щоб решта автоматично запустилися разом з нею.

Практика, практика і ще раз практика. І тоді ви зможете записати в свій професійний арсенал вміння створювати неймовірні високошвидкісні фотографії.


ВІДЕОКАНАЛ ФОТОГОРА