% D0% b8% d0% b4% d0% b5% d0% b0% d0% bb% d1% 8c% d0% bd% d0% b0% d1% 8f-% d0% ba% d0% be% d0% b6% d0% b0-% d0% b1% d0% b5% d0% b7-% d1% 84% d0% be% d1% 82% d0% be% d1% 88% d0% be% d0% bf% d0% b01- 200x3001Коли фотографи чують словосполучення «бездоганна шкіра», вони відразу думають про обробку в Photoshop. Чомусь прийнято вважати, що тільки за допомогою обробки можна домогтися красивою текстури та кольору шкіри. 
Але обробка в Photoshop часто забирає чимало часу. Але ж як було б чудово, якби прямо під час зйомки шкіра на фотографіях виходила ідеально рівною і красивою. Насправді існує кілька технік, які допоможуть вам досягти більш рівною шкіри на фотографіях без обробки. Головне — знати, як правильно фотографувати.

 

Отримуйте відмінний результат відразу при зйомці

Ви все ще не вірите, що можна отримати портретний знімок з практично ідеальної шкірою без обробки в фотошопі? Подивіться на фотографію дівчат нижче, на знімку ви зможете розрізнити хіба що кілька дрібних недоліків шкіри, але в цілому їх шкіра виглядає просто бездоганно. Ви думаєте, що вони супермоделі або якісь королеви краси? Зовсім ні, вони абсолютно звичайні люди, такі ж, як і ми з вами.

20120915-image-11макіяж

Велика частина проблем зі шкірою може бути усунена ще до зйомки за допомогою макіяжу. Це може здатися очевидним, але насправді більшість фотографів не надають належного значення якості макіяжу моделей. Більш того, багато людей вважають, що неважливо, як виглядає їх шкіра під час зйомки, тому що фотограф «все одно все виправить в фотошопі». Але ми-то знаємо, що нікому з фотографів не хочеться проводити години за комп’ютером, виправляючи те, що можна було б приховати за допомогою макіяжу.

Макіяж макіяжу ворожнечу

Не дарма існують професійні візажисти. Вони знають, як зробити так, щоб особа і шкіра їх клієнтів виглядали привабливо. Тому якщо у вас важлива зйомка, подбайте, щоб над макіяжем моделі попрацював професіонал.

Можна найняти візажиста або попросити когось із знайомих фахівців допомогти на зйомках (в обмін на професійні фотографії для портфоліо візажиста). У будь-якому випадку, заздалегідь пояснюйте своїм моделям, що макіяж дуже важливий для зйомки.

Чим краще завдано макіяж, тим менше часу ви витратите на ретуш портрета в Photoshop.

Щоб підтвердити ці слова, наведемо дві фотографії однієї і тієї ж дівчини — без макіяжу та з професійно нанесеним макіяжем. Фото які не оброблялися в фотошопі, шкіра не ретушувати. Як джерело освітлення використовувався світло від великого вікна, зйомка проводилася без використання зовнішніх спалахів.

Перше фото — без макіяжу, друге — з макіяжем

% D0% b8% d0% b4% d0% b5% d0% b0% d0% bb% d1% 8c% d0% bd% d0% b0% d1% 8f-% d0% ba% d0% be% d0% b6% d0% b0-% d0% b1% d0% b5% d0% b7-photoshopjpg1І перегляд в 100% масштабі

% D0% b8% d0% b4% d0% b5% d0% b0% d0% bb% d1% 8c% d0% bd% d0% b0% d1% 8f-% d0% ba% d0% be% d0% b6% d0% b0-% d0% bd% d0% b0-% d1% 84% d0% be% d1% 82% d0% be% d0% b3% d1% 80% d0% b0% d1% 84% d0% b8% d1% 8f% d1% 85% d0% b1% d0% b5% d0% b7-% d0% be% d0% b1% d1% 80напрямок світла

Освітлення — це найпотужніший інструмент, який на сьогоднішній день можуть використовувати фотографи для отримання ідеальної шкіри без обробки. Якщо ви розберетеся, як світло впливає на вигляд шкіри на фотографії, ви відразу зрозумієте, як знімати гарні портрети.

Світло падає в певному напрямку

Давайте спочатку поговоримо про напрямок світла. Світло ніколи не «висить у повітрі», він завжди лягає в певному напрямку, яке часто дуже легко визначити. У яскравий сонячний полудень світло падає строго зверху. Ближче до вечора, під час заходу, світло прямує від лінії горизонту, звідти, де сідає сонце. Саме тому в західні годинник легше знімати гарні портрети.

Трохи складніше визначити, звідки падає світло, в хмарну погоду. Тому найпростіше визначати напрямок освітлення по тіням на обличчі моделі. Наприклад, якщо тіні зліва, значить — світло падає справа.

Освітлення, шкіра

Як напрямок освітлення пов’язано з темою нашої статті? Як ви знаєте, від харатер освітлення залежить характер і напрям тіней. А за допомогою тіней ви можете підкреслити або приховати деякі особливості особи або текстуру шкіри. Основне правило освітлення для отримання гладкою текстури шкіри полягає в наступному:

Світло, що падає згори, невигідно підкреслює нерівності на шкірі. Світло, який заповнює спереду, навпаки, згладжує недоліки текстури шкіри.

Причина в тому, що світло, що падає згори, не висвітлює все обличчя рівномірно, при цьому ще й створює тіні під опуклими нерівними ділянками шкіри. В результаті всі недоліки ще сильніше підкреслюються на фотографії.

Для того щоб проілюструвати цю ідею, наведемо дві фотографії шорсткою бетонної стіни з різним освітленням. До того ж до текстурі стіни були наліплені кілька шматочків жуйки, щоб створити імітацію припухлостей, прищів або інших нерівностей на шкірі.

% D1% 82% d0% b5% d0% ba% d1% 81% d1% 82% d1% 83% d1% 80% d0% b0-% d0% ba% d0% be% d0% b6% d0% b8- % d0% bd% d0% b0-% d1% 84% d0% be% d1% 82% d0% be% d0% b3% d1% 80% d0% b0% d1% 84% d0% b8% d1% 8f% d1% 851Фото зліва — Світло падає зверху. Фото справа — Світло від спалаху (положення «на камері») заповнює спереду

Очевидно, що текстура виглядає більш шорсткою на першій фотографії з верхнім світлом. Такий ефект вийшов саме через характер освітлення.

Те ж саме відбувається зі шкірою на фотографіях. Світло, що падає з екстремальних напрямків (строго зверху, суворо зліва чи справа і т.д.) буде підкреслювати недоліки шкіри. Якщо ж направити світло строго спереду або фронтально під невеликим кутом, то текстура шкіри буде виглядати більш гладкою і рівною.

На фотографіях нижче — портрет однієї і тієї ж дівчини з різним освітленням. Подивіться на те, як виглядає шкіра.

% D1% 80% d0% be% d0% b2% d0% bd% d0% b0% d1% 8f-% d0% ba% d0% be% d0% b6% d0% b0-% d0% b1% d0% b5 % d0% b7-% d1% 84% d0% be% d1% 82% d0% be% d1% 88% d0% be% d0% bf% d0% b01Колір шкіри

До ознак красивої шкіри, крім рівною текстури, відноситься і рівний тон, або колір шкіри. Особи з рівним відтінком шкіри виглядають більш здоровими і красивими.

Найпростіша порада — уникайте небезпечних ситуацій. Якщо ваша модель тільки-но повернулася з відпустки з сонячним опіком або нерівним засмагою, фотографії явно не вийдуть вдалими. Те ж саме стосується червоних носів при тривалій зйомці на вулиці в холодну пору року. Намагайтеся запобігати таким очевидні ситуації заздалегідь. Якщо єдиний вихід — перенести зйомку, то зробіть це і краще домовтеся зустрітися наступного дня. Це того варте і заощадить вам час на обробку в фотошопі.

«Брудний» світло

Тепер перейдемо до того, що не так очевидно — уникайте «брудного» світла. «Брудний» світло — це освітлення, яке складається з декількох джерел світла з різною колірною температурою. Найпростіший приклад — це зйомка портрета, коли одна частина обличчя освітлена холодним денним світлом (блакитним), а інша частина особи — теплим світлом від ламп розжарювання (жовтим). У цьому випадку колір особи не буде однорідним, і це буде виглядати неприродно. *

* За винятком випадків, коли потрібно створити спеціальний художній ефект або створити атмосферу концертного освітлення.

Світло також змінює відтінок, якщо він відбивається від кольорових предметів.

Найпростіший приклад — зелена трава. Якщо ви фотографуєте людей на вулиці, де навколо багато яскравої трави та іншої зелені, то частина світло буде відбиватися від зелені і потрапляти на обличчя моделі. В результаті на нижній частині обличчя на фотографіях ви можете помітити зеленуватий відтінок. Дивіться приклад на фотографії нижче.

% D0% ba% d1% 80% d0% b0% d1% 81% d0% b8% d0% b2% d0% b0% d1% 8f-% d0% ba% d0% be% d0% b6% d0% b0- % d0% bd% d0% b0-% d1% 84% d0% be% d1% 82% d0% be% d0% b3% d1% 80% d0% b0% d1% 84% d0% b8% d1% 8f% d1% 851Неозброєним оком видно, що на шиї і нижньої частини обличчя явно присутній жовто-зелений відтінок.

Але зелена трава — це не єдиний ворог в спробах отримати ідеальний тон шкіри на фотографіях. Кольорові стіни будівель також здатні відбивати світло і відкидати кольорові рефлекси на обличчя. Особливо часто зустрічається червоний відтінок на обличчях при зйомці поблизу будівель з червоними цегляними стінами. Єдиний спосіб цього уникнути — намагатися знімати в оточенні будівель нейтрального сірого кольору, які не дають кольорові відблиски.

Відстань до об’єкту зйомки

Ще один очевидний спосіб, який допоможе приховати недоліки шкіри — це не знімати великопланові портрети з близької відстані. Чим меншу частину зображення займає шкіра на фотографії, тим складніше розрізнити якісь недоліки. Для прикладу наведемо кілька фотографій.

% D0% ba% d1% 80% d0% b0% d1% 81% d0% b8% d0% b2% d0% b0% d1% 8f-% d0% ba% d0% be% d0% b6% d0% b0- % d0% b1% d0% b5% d0% b7-% d0% be% d0% b1% d1% 80% d0% b0% d0% b1% d0% be% d1% 82% d0% ba% d0% b81Очевидно, що розглянути нерівності шкіри набагато легше на першій фотографії, ніж на другий і вже тим більше на третій. Звичайно, це не означає, що вам потрібно знімати тільки ростові портрети.

Але якщо у вашій моделі проблеми зі шкірою, не знімайте занадто багато великопланових портретів.

Розумієте шкіри

Розумієте шкіри при зйомці — це ще один спосіб згладжування шкіри без обробки. Існує два види розмиття за допомогою оптики, які ви можете використовувати при зйомці портретів. Перший — це зйомка з малою глибиною різкості. Якщо сильно відкрити діафрагму, то у фокусі опиниться тільки маленький шматочок зображення. Зазвичай фокус наводять на очі, а це означає, що велика частина шкіри обличчя виявиться розмитою і буде виглядати сильно згладженої. Це допоможе заховати недоліки шкіри.

Ви можете подивитися приклади застосування такої техніки на фотографіях нижче. Фотографія зліва знята з великою глибиною різкості. На правій фотографії велика частина шкіри в нижній частині обличчя виявилася не в фокусі через зйомки з малою глибиною різкості.

% Ba% d0% be% d0% b6% d0% b0-% d0% b1% d0% b5% d0% b7-% d1% 80% d0% b5% d1% 82% d1% 83% d1% 88% d0 % b8-% d0% bd% d0% b0-% d1% 84% d0% be% d1% 82% d0% be% d0% b3% d1% 80% d0% b0% d1% 84% d0% b8% d1 % 8f% d1% 851Інший спосіб розмиття шкіри за допомогою оптики — це використання об’єктива тилт шифт (tilt shift). Об’єктив тилт шифт особливо добре рятує в ситуаціях, коли шкіра на обличчі моделі досить рівна, але є проблеми зі шкірою на руках і ногах. За допомогою об’єктива tilt shift ви зможете навести фокус на обличчя, зробивши його різким на фотографії, а нижня частина фігури моделі буде поступово йти в м’якій розмиття. Дивіться приклади на фотографії нижче.

% D0% b1% d0% b5% d0% b7% d1% 83% d0% bf% d1% 80% d0% b5% d1% 87% d0% bd% d0% b0% d1% 8f-% d0% ba% d0% be% d0% b6% d0% b0-% d0% b1% d0% b5% d0% b7-% d0% be% d0% b1% d1% 80% d0% b0% d0% b1% d0% be% d1% 82% d0% ba% d0% b8-% d0% b2-% d1% 84% d0% be% d1% 82% d0% beЗберемо всі прийоми разом

А тепер давайте зберемо докупи всі, про що ми говорили. Уявімо, що ми просто збираємося пофотографувати когось зі своїх знайомих. Про що потрібно подбати, щоб фотографії вийшли хорошими без годинника обробки в Photoshop? По-перше, пам’ятаємо про те, що потрібно грамотно нанести макіяж. Ви можете найняти професійного візажиста або попросити когось із знайомих візажистів допомогти на зйомці.

Потім перевіряємо освітлення — світло не повинно падати під прямим кутом (строго зверху або збоку), а також небажано, щоб він відбивався від кольорових поверхонь.

У який час краще проводити зйомку? Ідеальні умови для зйомки красивих портретів — в ясний сонячний день приблизно за годину до заходу сонця. У цьому час дня сонце знаходиться низько над горизонтом, тому можна використовувати природне світло як фронтального заповнює джерела (коли сонце знаходиться за спиною фотографа).

Під час зйомки небажано робити занадто багато великопланових портретів зблизька, щоб не робити акцент на нерівностях на обличчі моделі. І, нарешті, намагайтеся ширше відкривати діафрагму, щоб текстура шкіри йшла в расфокус і ставала більш м’якою і рівномірною.

Використовуючи наведені прийоми, ви зможете отримувати портрети з рівною красивою шкірою навіть без обробки в фотошопі. Приклад такого портрета на фотографії нижче.

% D0% b8% d0% b4% d0% b5% d0% b0% d0% bb% d1% 8c% d0% bd% d0% b0% d1% 8f-% d0% ba% d0% be% d0% b6% d0% b0-% d0% b1% d0% b5% d0% b7-% d1% 84% d0% be% d1% 82% d0% be% d1% 88% d0% be% d0% bf% d0% b01